Odbojkašice Poreča svladale Mladost i po prvi puta postale prvakinje Hrvatske

Borna Rupnik • četvrtak, 23.04.2015.

Naslov prvakinja Hrvatske u odbojci prvi puta odlazi u Poreč. Porečanke su u finalnoj seriji bez poraza nadjačale protivnice iz Zagreba.

U trećoj utakmici finala hrvatskog prvenstva, koja je igrana u Zagrebu, odbojkašice Poreča zaključile su seriju i podigle trofej za najbolju ekipu u državi.

S 2-0 u džepu, Porečanke su protiv Mladosti odigrale pet setova. Prvi su izgubile 27:25, no dobile su iduća dva (28:26, 25:15). Mladost je u neizvjesnoj završnici četvrtog seta ipak ostala na životu (26:24).

Odluka je tako pala u petom setu, koji je sastav iz Poreča dobio rezultatom 15:8.

Poreču je to prvi naslov prvaka Hrvatske, a osvojile su ga protiv braniteljica naslova.

• chepo23.04.2015. u 13:57
    Svi smo mi htjeli pogledati članak samo da vidimo sliku, a kad ono banana.