Vodeni sportovi

Jug stisnuo Mladost u posljednjih deset minuta i izborio finale s Primorjem

Davor Kovačević • subota, 25.04.2015.

Dubrovački Jug uspio je sve riješiti u dvije utakmice s Mladosti. Na Savi nije imao problema i od 6. svibnja će se za titulu prvaka Hrvatske boriti s Primorjem.

HAVK Mladost – Jug CO 8:11 (2:2, 2:3, 2:4, 2:2)

Druga utakmica polufinala Prvenstva Hrvatske
Zagreb – Bazeni na Savi, gledatelja: 150
Suci: Štampalija (Šibenik) / Prančić (Split)

HAVK Mladost: Pavić (6 obrana), Marcelić; Bukić 2, Milaković 4, Lončar, Dašić, Živković D., Capan, Buha 1, Pavičić, Živković I. 1, Vukičević, Bašić, Lozina
Trener: Hrvoje Hrestak

Jug CO: Bijač (10 obrana), Popadić Batina; Macan, Bošković 1, Janović 2, Younger, Fatović 2, Marković, Bušlje, Visković 2, Bautović, Bicari 1, Obradović 1, Ivanković 2
Trener: Vjekoslav Kobešćak

Igrač više: HAVK Mladost 5/12; Jug CO 3/8
Peterci: HAVK Mladost 0/2; Jug CO 2/2

Mladost nije uspjela u svom naumu. Nije uspjela prolongirati odluku o finalistu hrvatskog prvenstva sve do treće utakmice u Gružu. Nije jer je Jug ovog puta nije imao svoju žutu minutu na Savi, a kada protiv takvog protivnika promašite dva peterca, kao što ih je promašila Mladost, onda novu priliku za majstoricu ne možete imati.

Nakon jednogodišnje pauze i prekida od 15 uzastopnih godina u finalu PH Jug je izborio finale gdje će ih, kao i prije dvije godine kada su Dubrovčani osvojili posljednji trofej, čekati Primorje. Ništa se drugo od ekipe iz Dubrovnika nije ni očekivalo, iako je prva utakmica u Gružu dala krila Mladosti kako mogu još jednom naštetiti favoriziranom protivniku. Vjekoslav Kobešćak je kao trener Juga tražio svoju prvu pobjedu na gostujućem terenu i pronašao ju u svom dnevnom boravku.

Bolje od 2:2 na nakon osam minuta Mladost je itekako mogla. Mogla je bolje i od 4:5 na poluvremenu u kojem je promašila dva peterca ili, da ne umanjimo značaj, Bijač je fantastičnim reakcijama obranio oba. Jug je početkom treće četvrtine i to nakon dva uzastopna gola mladog Fatovića prvi put otišao na +2. Mladost je neutralizirala i to vodstvo (6:6), ali nije više mogla novi bijeg Juga koji je u četiri minute treće četvrtine pobjegao na 9:6. Dubrovčani su do kraja utakmice rutinski sačuvali prednost i 6. svibnja će na Kantridi krenuti u lov na naslov prvaka Hrvatske. Slične aspiracije, jasno, imat će i Primorje. Minimalno tri utakmice najboljeg što vaterpolo može pružiti tek nas očekuje.