Borna Rupnik • subota, 02.05.2015.

Wolfsburg je uz jedan pogodak Ivana Perišića ispustio vodstvo 2:0, Srđan Lakić bio je asistent u preokretu Paderborna, a Stuttgart si je sam presudio u Gelsenkirchenu. Hoffenheim i Borussia (D) uzeli su po bod u međusobnom okršaju za Europu.

Dva pretendenta na Europsku ligu, Hoffenheim i Borussia iz Dortmunda, odradili su međusobni susret, a završilo je 1:1, premda su i jedni i drugi imali velikih prigoda za pobjedu.

Hoffenheim je poveo u 33. minuti nakon što je Volland prošao Schmelzera i matirao Langeraka, ali je Hummels uzvratio pogotkom glavom samo dvije minute poslije, nakon kornera Mhitarjana.

Kloppovu je momčad u nastavku spasila i prečka, Langerak si je sam otežavao život i spašavao vrata, Modeste je promašivao, a svoj je doprinos odličnim obranama dao i Hoffenheimov vratar Baumann.

Drugoplasirani Wolfsburg imao je 2:0 u džepu protiv "davljenika" Hannovera, zahvaljujući Dostu iz 25. minute i sjajnom pogotku Ivana Perišića iz 45. minute.

Međutim, Briand i Sane u prvih su petnaestak minuta nastavka vratili Hannover u igru te mu omogućili barem bod. Perišić je odradio svih 90 minuta.

Na posljednjem je mjestu Bundeslige ostao Stuttgart, koji je gostovao kod Schalkea. Huntelaar je obradovao Gelsenkirchen već u devetoj minuti, no Stuttgart je preokrenuo golovima Harnika i Kostića.

U potrazi za prekidom niza bez pobjede, Schalke je izjednačio preko Huntelaara u 78. minuti, da bi u 89. minuti Stuttgartov Klein preusmjerio loptu u vlastitu mrežu za konačnih 3:2.

Utrku za Europom nastavio je i Werder iz Bremena, minimalnom pobjedom nad Eintrachtom iz Frankfurta. Jedni je strijelac bio Selke u 66. minuti, a Augsburg je svoju kandidaturu nastavio remijem bez pogodaka protiv Kölna.

U derbiju začelja, Freiburg je pred svojim navijačima vodio protiv Paderborna golom Petersena iz 40. minute. No, u 70. minuti Srđan Lakić lijepo asistira Ruppu za poravnanje, da bi deset minuta poslije Rupp novim golom osigurao veliko slavlje Paderborna. Lakić je igrao cijelu utakmicu.