Varaždin osvojio brončano odličje u Kupu Hrvatske

Iz Umaga:Danijela Lemaić • subota, 16.05.2015.

Rukometaši Varaždina 1930 i Metkovića 1963 krenuli su u borbu za brončano odličje na završnici Kupa Hrvatske. Momci Silvia Ivandije nakon poraza od PPD Zagreba u polufinalu, pokazali su što sve znaju i umiju te su uvjerljivo slavili nad Metkovićem.

Metković 1963 - GRK Varaždin 1930 21:29 (9:16)

Utakmica za treće mjesto, Kup Hrvatske:
UMAG - ŠD Marija i Lina, Gledatelja: 150
Suci: Cindrić/Gonzurek

Metković 1963: Karabatić (1 obrana), Mudrinjak (5 obrana); Marušić 1, Marić 2, Previšić, 1 A. Dominiković 3, Jelinić 7, Matić, Marević, Zovko 1, Paponja, Vistorop, Mataga 2, Kozina, N. Dominković, Kežić 3
Trener: Mario Bjeliš

GRK Varaždin 1930: Galić (1 obrana), Špikić (2 obrane), Lončar (4 obrane); Šipić, Jeftić, Horvat 6, Kontrec 3, Vincek 1, I. Sršen 4, Vidaček 3, Tokić, Huđ 4, Batinović 4, Trefil 1, Herman, Marčec 3
Trener: Silvio Ivandija

Sedmerci: Metković 1963: 4/6; GRK Varaždin 1930: 1/1
Isključenja: Metković 1963: 4 min.; GRK Varaždin 1930: 12 min

Momčad Metkovića 1963 nakon vrlo uspješne sezone u Prvoj ligi napravila je povijesni uspjeh kluba plasiravši se na završnicu Kupa Hrvatske, ali s nedovoljno iskustva i velikih utakmica u nogama poražena je u polufinalu od Nexea da bi u utakmici za treće mjesto izgubila od Varaždina koji je tako osvojio brončano odličje.

Ekipa Varaždina 1930 odlično otvara susret te preko Ivana Horvata, Hrvoja Batinovića i Tina Kontreca odlazi u vodstvo 4:1. Metković 1963 nikako ne uspijeva pronaći rješenje za protivničku obranu stoga varaždinske mreže bivaju mirnima pet minuta. Post od pogodaka prekida Marin Jelinić koji biva siguran za 2:4. Pojačali su tada tempo varaždinski Dabrovi koji se odvajaju na +4 (6:2) te tu prednost dodatno grade sve do odlaska na odmor kada je semafor pokazao 16:9.

Dobra igra Varaždina nastavila se i u drugom poluvremenu, naime, već u 40. minuti 3-0 serijom Varaždinci ostavljaju Metković na minus devet (11:20). Metković se nije mogao nositi s položenom igrom protivnika, ali je davao sve od sebe kako bi utakmica završila sa što manjom razlikom. Po posljednjem sučevu zvižduku Varaždin je slavio s osam golova više (29:21).

Varaždin je do brončanog odličja vodio Ivan Horvat sa šest pogodaka, a vratari Galić-Špikić-Lončar zajedno su sakupili sedam obrana. Kod Metkovića se istaknuo Marin Jelinić svaki s po sedam pogodaka, dok je na vratima Matej Mudrinjak sakupio pet obrana.