Zimski sportovi

Martina Oštrić • nedjelja, 17.05.2015.

Reprezentacija Kanade Svjetski je prvak u hokeju na ledu. Kanađani su bili dominantni protiv Rusa u finalu i na kraju zasluženo slavili. Brončanu medalju osvojila je i druga sjeverno-američka momčad u duelu s Europljanima...

Kanada - Rusija 6:1

Kanađani su Rusima očitali pravu lekciju hokeja na ledu. Relativno miroljubivih 1:0 iz prvog perioda pretvorilo se u rusku tragediju do kraja drugih 20 minuta. Kanađani su čak tri puta tresli rusku mrežu i tako već pomalo počeli slaviti novo zlato.

U posljednjem periodu Kanađani nisu stali. Zapaprili su svojim protivnicima golovima Girouxa i Mackinnona. sveukupno njih šest. Rusi su uspjeli postići tek počasni gol. Malkin je strijelac sedam minuta prije kraja utakmice.

SAD - Češka 3:0

S dva gola u prvoj trećini reprezentacija SAD-a osigurala je novu brončanu medalju. Nick Bonino već osmoj minuti doveo je svoju momčad u vodstvo, da bi Trevor Lewis dvije minute prije kraja utakmice povećao vodstvo i na taj način domaćinima oduzeo svaku šansu za osvajanje medalje.

Druga dionica igre donijela je novi gol u mreži Ondreja Paveleca. U 40. minuti Charlie Coyle povećao je američko vodstvo na 3:0, što će se kasnije pokazati i kao konačni rezultat. Česi ni u posljednjem periodu nisu uspjeli priprijetiti Hellebuykovom golu, te je mlada američka momčad zasluženo došla do bronce u "malom finalu".

Spomenimo i da je Čeh Jaromir Jagr najkorisniji igrač prvenstva. Premda bez medalje, 43-godišnjak je na vrlo lijep način završio svoju bogatu karijeru.