Borna Rupnik • petak, 26.06.2015.

Nogometaši Perua pridružili su se domaćinu Čileu u polufinalu Copa Americe, a najzaslužniji za taj uspjeh je raspucani Paulo Guerrero.

Nakon što je Čile u nervoznoj utakmici četvrtfinala izbacio branitelje naslova, Urugvajce, Peru se znatno uvjerljivije obračunao s Bolivijom i može početi pripremati otpor ambicioznom domaćinu.

Da se Boliviji loše piše najavio je peruanski napadač Paolo Guerrero, dosadašnji član brazilskog Corinthiansa koji je dogovorio selidbu u Eduardov Flamengo poslije Copa Americe, ujedno i bivši stanovnik Bundeslige, pogotkom glavom u 20. minuti.

Samo tri minute poslije, Guerrero je ponovno bio strijelac, za 2:0, a njegov suigrač Jefferson Farfan propustio je tri velike prilike, pri čemu je dva puta pogodio okvir gola.

Guerrero je u 74. minuti zapečatio sudbinu Bolivije upotpunivši hat-trick, a pogodak Morena u 84. minuti s bijele točke pokazao se tek počasnim.

U preostala dva susreta četvrtfinala sastaju se Argentina i Kolumbija te Brazil i Paragvaj.

• mrkrunimir 1026.06.2015. u 14:32
  • Jugoslavija26.06.2015. u 11:26
    ako budu igrali i stvarali prilike kao protiv Bolivije onda mogu i još ako bude Guerrero raspoložen kao noćas...