Europska liga, 1. pretkolo, 02.07.2015, 19:45 h, Bangor
Suci: Thoroddur Hjaltalin (Island)
Airbus UK Broughton
Airbus UK Broughton
Wayne Riley 28'
1:3(1:0) Lokomotiva
Damir Šovšić 48'
Mirko Marić 61'
Marko Kolar 68'
Lokomotiva

Lokomotiva u Walesu preokretala u nastavku: Tri gola obavila većinu posla, uz promašenu "panenku"

Borna Rupnik • četvrtak, 02.07.2015.
Lokomotiva u Walesu preokretala u nastavku: Tri gola obavila većinu posla, uz promašenu "panenku"
Foto: Kristijan Komarica

Zagrebačka Lokomotiva već je nakon prvih 90 minuta nadomak prolaska u drugo pretkolo Europske lige, premda je na poluvremenu gubila od Velšana.

Airbus UK Broughton
Airbus UK Broughton
Lokomotiva
21
James Coates
4
Michael Pearson
6
Tom Field
7
Andy Jones
9
Chris Budrys
(do 83')
10
Wayne Riley
11
Tony Gray
(do 75')
16
Ryan Wignall
(do 84')
18
Jay Owen
22
Matty McGinn
26
Lee Owens
Pričuvni igrači
8
Ryan Wade
75'
24
Richard Evans
83'
15
Ellis Healing
84'
Trener
Andy Preece
7
(do 84')
9
(do 63')
20
(do 75')
Pričuvni igrači
Trener
Ante Čačić

Momčad Ante Čačića odradila je dobar posao na gostovanju kod Airbus UK Broughtona u prvoj utakmici prvog pretkola Europske lige.

Već u prvom dijelu Lokomotiva je očekivano imala inicijativu i češće pokušavala prema protivničkom golu, no domaći je vratar bio nesavladiv, a kazna za promašaje stigla je u 28. minuti, kada je Riley poslao loptu u mrežu iz gužve ispred Zelenike.

No, u nastavku su i Zagrepčani napokon počeli pogađati. Već u 47. minuti izjednačio je Šovšić, da bi u 61. minuti Šovšić započeo akciju koja je preko Bručića završila kod strijelca Marića.

Nedugo nakon što je ušao upravo umjesto Marića, za konačnih 3:1 zabio je Kolar, nakon novog dobrog poteza Šovšića.

U međuvremenu se dobrom obrambenom intervencijom na crti istaknuo i Capan, da bi desetak minuta prije kraja Kolar izborio kazneni udarac. Izvođenja se prihvatio Šovšić, pokušao je "panenku", ali velški vratar to je pročitao.

Lokomotiva će tako s ugodnim rezultatom čekati uzvratni dvoboj idućeg četvrtka u Zagrebu.

Europska liga

1. pretkolo

Renova0:1Dacia Kišinjev
Niedercorn0:0Shamrock Rovers
Balzan0:2Željezničar
Ordabasy0:0Beitar Jerusalem
Širak2:0Zrinjski
Alaškert1:0St Johnstone
Kruoja0:1Jagiellonia
Laci1:1Inter Baku
Aktobe0:1Kalju
Atlantas0:2Beroe
Dinamo Tbilisi2:1Gabala
Dinamo Batumi1:0Omonia
Flora1:0Rabotnički
Jelgava1:1Litex
Kukesi2:0Torpedo Žodino
Lahti 2:2Elfsborg
Neftçi2:2Mladost Podgorica
Olimpik1:1Trnava
Sant Julià0:1Randers FC
SJK0:2Hafnarfjörður
Skonto2:1St. Patrick's
VPS2:2AIK
Debrecen3:0Sutjeska Nikšić
Sillamäe Kalev1:1Hajduk
Botosani1:1Spartaki Tskinvali
Brøndby9:0Juvenes-Dogana
Saxan Ceadir Lunga0:2Apollon Limassol
Differdange3:1Bala Town
Šerif Tiraspol0:3Odds
Strømsgodset3:1Partizani Tirana
Trakai3:0HB Tórshavn
Europa FC0:6Slovan Bratislava
Airbus UK Broughton1:3Lokomotiva
Celje0:1Śląsk
Domžale0:1Čukarički
Go Ahead Eagles1:1Ferencvaros
Víkingur0:2Rosenborg
Newtown2:1Valletta
Budućnost1:3Spartaks
La Fiorita0:5Vaduz
MTK0:0Vojvodina
Birkirkara0:0Ulisses
Cork City1:1KR Reykjavik
Crvena zvezda0:2Kairat Almati
Glenavon1:2Šahtjor Soligorsk
Linfield2:0Runavik
UC Dublin1:0Dudelange
West Ham 3:0Lusitans
Glentoran1:4Žilina
Škendija1:1Aberdeen
Vikingur Reykjavik0:1Koper
Kairat Almati2:1Crvena zvezda
Dacia Kišinjev4:1Renova
Sutjeska Nikšić2:0Debrecen
Dudelange2:1UC Dublin
Elfsborg5:0Lahti
Gabala2:0Dinamo Tbilisi
Inter Baku0:0Laci
Kalju0:0Aktobe
Omonia2:0Dinamo Batumi
Hajduk6:2Sillamäe Kalev
Lokomotiva2:2Airbus UK Broughton
Spartaks0:0Budućnost
Spartaki Tskinvali1:3Botosani
Ulisses1:3Birkirkara
Torpedo Žodino0:0Kukesi
Šahtjor Soligorsk3:0Glenavon
AIK4:0VPS
Apollon Limassol2:0Saxan Ceadir Lunga
Beitar Jerusalem2:1Ordabasy
Beroe3:1Atlantas
Odds0:0Šerif Tiraspol
Rosenborg0:0Víkingur
Slovan Bratislava3:0Europa FC
Randers FC3:0Sant Julià
Lusitans0:1West Ham
Žilina3:0Glentoran
Zrinjski2:1Širak
Litex2:2Jelgava
Vaduz5:1La Fiorita
Bala Town2:1Differdange
Partizani Tirana0:1Strømsgodset
Rabotnički2:0Flora
Runavik4:3Linfield
Śląsk3:1Celje
Trnava0:0Olimpik
Čukarički0:0Domžale
Ferencvaros4:1Go Ahead Eagles
Jagiellonia8:0Kruoja
Juvenes-Dogana0:2Brøndby
Koper2:2Vikingur Reykjavik
Mladost Podgorica1:1Neftçi
Vojvodina3:1MTK
Aberdeen0:0Škendija
HB Tórshavn1:4Trakai
St Johnstone2:1Alaškert
St. Patrick's0:2Skonto
Valletta1:2Newtown
Hafnarfjörður1:0SJK
Cork City2:1 *KR Reykjavik

Sviđa ti se članak? Podijeli ga!

Sadržaj se nastavlja
Za komentiranje članaka morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!
  • vlacng02.07.2015. u 23:53
    Jel i ovo namjesteno?
    vlacng
  • Big-Boss02.07.2015. u 21:56
    Bravo, ove su skoro pa riješili, a protiv PAOK-a samo hrabro, nema se što izgubiti.
    Big-Boss

Europska liga

1. pretkolo

Renova0:1Dacia Kišinjev
Niedercorn0:0Shamrock Rovers
Balzan0:2Željezničar
Ordabasy0:0Beitar Jerusalem
Širak2:0Zrinjski
Alaškert1:0St Johnstone
Kruoja0:1Jagiellonia
Laci1:1Inter Baku
Aktobe0:1Kalju
Atlantas0:2Beroe
Dinamo Tbilisi2:1Gabala
Dinamo Batumi1:0Omonia
Flora1:0Rabotnički
Jelgava1:1Litex
Kukesi2:0Torpedo Žodino
Lahti 2:2Elfsborg
Neftçi2:2Mladost Podgorica
Olimpik1:1Trnava
Sant Julià0:1Randers FC
SJK0:2Hafnarfjörður
Skonto2:1St. Patrick's
VPS2:2AIK
Debrecen3:0Sutjeska Nikšić
Sillamäe Kalev1:1Hajduk
Botosani1:1Spartaki Tskinvali
Brøndby9:0Juvenes-Dogana
Saxan Ceadir Lunga0:2Apollon Limassol
Differdange3:1Bala Town
Šerif Tiraspol0:3Odds
Strømsgodset3:1Partizani Tirana
Trakai3:0HB Tórshavn
Europa FC0:6Slovan Bratislava
Airbus UK Broughton1:3Lokomotiva
Celje0:1Śląsk
Domžale0:1Čukarički
Go Ahead Eagles1:1Ferencvaros
Víkingur0:2Rosenborg
Newtown2:1Valletta
Budućnost1:3Spartaks
La Fiorita0:5Vaduz
MTK0:0Vojvodina
Birkirkara0:0Ulisses
Cork City1:1KR Reykjavik
Crvena zvezda0:2Kairat Almati
Glenavon1:2Šahtjor Soligorsk
Linfield2:0Runavik
UC Dublin1:0Dudelange
West Ham 3:0Lusitans
Glentoran1:4Žilina
Škendija1:1Aberdeen
Vikingur Reykjavik0:1Koper
Kairat Almati2:1Crvena zvezda
Dacia Kišinjev4:1Renova
Sutjeska Nikšić2:0Debrecen
Dudelange2:1UC Dublin
Elfsborg5:0Lahti
Gabala2:0Dinamo Tbilisi
Inter Baku0:0Laci
Kalju0:0Aktobe
Omonia2:0Dinamo Batumi
Hajduk6:2Sillamäe Kalev
Lokomotiva2:2Airbus UK Broughton
Spartaks0:0Budućnost
Spartaki Tskinvali1:3Botosani
Ulisses1:3Birkirkara
Torpedo Žodino0:0Kukesi
Šahtjor Soligorsk3:0Glenavon
AIK4:0VPS
Apollon Limassol2:0Saxan Ceadir Lunga
Beitar Jerusalem2:1Ordabasy
Beroe3:1Atlantas
Odds0:0Šerif Tiraspol
Rosenborg0:0Víkingur
Slovan Bratislava3:0Europa FC
Randers FC3:0Sant Julià
Lusitans0:1West Ham
Žilina3:0Glentoran
Zrinjski2:1Širak
Litex2:2Jelgava
Vaduz5:1La Fiorita
Bala Town2:1Differdange
Partizani Tirana0:1Strømsgodset
Rabotnički2:0Flora
Runavik4:3Linfield
Śląsk3:1Celje
Trnava0:0Olimpik
Čukarički0:0Domžale
Ferencvaros4:1Go Ahead Eagles
Jagiellonia8:0Kruoja
Juvenes-Dogana0:2Brøndby
Koper2:2Vikingur Reykjavik
Mladost Podgorica1:1Neftçi
Vojvodina3:1MTK
Aberdeen0:0Škendija
HB Tórshavn1:4Trakai
St Johnstone2:1Alaškert
St. Patrick's0:2Skonto
Valletta1:2Newtown
Hafnarfjörður1:0SJK
Cork City2:1 *KR Reykjavik