Špirelja bez finala na Europskom prvenstvu, završio kao 11.

Branimir Korać • ponedjeljak, 27.07.2015.

Na Europskom prvenstvu u streljaštvu koje se održava u Mariboru, Saša Špirelja nije se uspio plasirati u finale discipline pištolj brza paljba 25 metara...

Saša Špirelja ostao je malo prekratak i nije uspio ući u finale Europskog prvenstva u Mariboru u disciplini 25 metara pištolj brza paljba.

Špirelja je nastup u kvalifikacijama završio na 11. mjestu od 38 natjecatelja koji su završili s nastupom. Ostvario je učinak od 578 krugova, četiri kruga slabije od šestoplasiranog Clementa Bessagueta, posljednjeg koji je dohvatio finale.

Zlato je na kraju uzeo Nijemac Oliver Geis sjajnim gađanjem u finalu gdje je na kraju bio bolji od Rusa Alekseja Klimova.

Europski prvak od prije dvije godine iz Osijeka Roman Bondaruk ostao je bez odličja i završio je kao četvrti.