Hrvatska pobjedom nad Crnom Gorom osvojila Croatia kup

Simona Margetić • nedjelja, 08.11.2015.

Posljednjeg dana Croatia kupa, Hrvatska je svladala Crnu Goru koja je pružala vrlo dobar otpor tijekom cijelog susreta da bi u posljednjim minutama posustala i Hrvatima olakšala put do pobjede i prvog mjesta...

Crna Gora bolje je otvorila utakmicu, iskoristila nekoliko grešaka Hrvata i držala svoju mrežu netaknutu sve do pete minute kada je rupu u obrani Crnogoraca pronašao Luka Šebetić i upisao prvi pogodak za domaću momčad (1:2). Crnogorci su nastavili u istom ritmu i u 11. minuti upisali +2 (3:5) kada je siguran bio Fahrudin Melić.

Prvo vodstvo Hrvatske čekalo se do 16. minute. Siguran je tada bio Šebetić i zatresao protivničku mrežu za 6:5, no razigrani Crnogorci ubrzo su stvar uzeli u svoje ruke i ponovno otišli u vodstvo. Vuko Borozan pogodio je u 18. minuti za 6:7, a prednost su zadržali sve do 33. minute kada je Luka Stepančić bio precizan za 12:12. Ipak, trebale su proći još četiri minute da Hrvati ponovno odu u plus preko Zlatka Horvata (15:14).

Jedni drugima su bili za petama, ali Hrvati su pet minuta prije kraja uspjeli otići na +4 pogocima Horvata, Stepančića i Domagoja Duvnjaka. Do kraja susreta povećali su vodstvo na pet golova prednosti i utakmicu završili rezultatom 28:23.

Najbolji u redovima Hrvata bio je Horvat s devet pogodaka, dok je trio Ivić-Stojanović-Stevanović sakupio deset obrana. Kod Crnogoraca su se najviše istaknuli Stefan Čavor, Borozan i Melić, svaki s po pet pogodaka, dok su Mijatović-Mijusković-Ristanović sakupili 11 obrana.