Hrvatska u Ivanić-Gradu svladala Sloveniju, gosti u završnici smanjili zaostatak

Mihaela Bradovski • petak, 08.01.2016.

Hrvatska rukometna reprezentacija u Ivanić-Gradu igrala je protiv Slovenije u sklopu priprema za dolazeće Europsko prvenstvo. Izabranici Željka Babića odnijeli su pobjedu 31:30, ona je mogla biti i uvjerljivija da nije bilo pada u posljednjih pet minuta...

Hrvatska je odigrala prvu pripremnu utakmicu uoči odlaska na Europsko prvenstvo koje se održava u Poljskoj. U Ivanić-Gradu ugostila je Sloveniju i upisala pobjedu 31:30. Slovenija je već odradila dvije pripremne utakmice i upisala remije s Makedoncima.

Oba izbornika iskoristila su ovu priliku za isprobati neke varijante u obrani i napadu koje će koristiti u Poljskoj, Hrvatska je još jednom potvrdila kako će kontranapad biti važno oružje i kada se igralo brzo i na otvorenom terenu, Hrvatska je bila dominantnija.

U prvom poluvremenu igralo se posve ravnopravno, Hrvatska je bila većinu vremena u vodstvu, no ta prednost iznosila je najviše dva pogotka razlike što je ujedno bila i razlika na poluvremenu. Na odmoru je Hrvatska imala vodstvo 15:13.

U drugom poluvremenu bilo je dobrih i loših faza u igri Hrvatske, od sredine drugog dijela pa do 55. minute Hrvatska je izgledala dobro, uspjela se odvojiti na najviših šest golova razlike, ali u završnici susreta došlo je do pada u igri.

Pad je krenuo nakon minute odmora Veselina Vujovića, Slovenija je imala nekoliko dobrih reakcija u obrani i kaznila je malo opuštanje Hrvatske.

U konačnici bilo je 31:30 za Hrvatsku koja je mogla i uvjerljivije slaviti. Ipak, rezultat je u ovom susretu bio u drugom planu iako nikada nije ugodno izgubiti. Slovenci su najavljivali kako dolaze po pobjedu nakon što su dva puta odigrali ispod očekivanja s Makedonijom, ali niti u trećem pokušaju nisu uspjeli slaviti.

Sljedeći dvoboj ove dvije reprezentacije zakazan je za subotu kada će se sastati od 16:15 sati u Kopru.

U ovom prvom dvoboju po pet pogodaka za Hrvatsku postigli su Domagoj Duvnjak, Manuel Štrlek i Luka Šebetić dok je Ilija Brozović bio strijelac četiri puta, Najefikasniji kod Slovenije bili su Uroš Zorman sa šest golova te s po četiri Marguč i Mačkovšek