Očajno drugo poluvrijeme Hrvatske u Kopru, Vujovićeva Slovenija održala rukometnu lekciju

Branimir Korać • subota, 09.01.2016.

Hrvatska rukometna reprezentacija upisala je težak poraz na gostovanju u Kopru protiv Slovenije koja je slavila s čak 32:17. Nakon ravnopravnog prvog poluvremena, Hrvatska se potpuno raspala u drugom dijelu i bez Domagoja Duvnjaka pregažena je s 18:5 u tih 30 minuta...

Iako nije bilo Domagoja Duvnjaka, Hrvatska si nikako nije smjela dopustiti ovako loš nastup kao u ovom susretu protiv Slovenije. Prvo poluvrijeme još kako-tako, ali zato drugo ispod svake kritike. Samo pet pogodaka u 30 minuta, potpuna nemoć i u obrani i u napadu i Slovenija je odjurila do pobjede.

U drugom dijelu Hrvatska je igrala mlako, bez agresije i s puno pogrešaka. Kada su se Slovenci počeli odvajati od 40. minute, samopouzdanje je potpuno palo i bilo je samo pitanje koliko težak poraz će Hrvatska upisati.

Do same završnice susreta bila je na tek tri pogotka u cijelom drugom poluvremenu, Slovenija je vodila s čak 30:15 uz vidno zadovoljnog Veselina Vujovića na klupi.

"Niti je Hrvatska toliko loša, a niti smo mi toliko dobri. Igrali su bez Domagoja Duvnjaka i sigurno je da nam puno znači ovakva pobjeda protiv ovako jake reprezentacije. Međutim prava slika Hrvatske i Slovenije vidjet će se tek u Poljskoj", rekao je Vujović nakon susreta.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo neka velika odvajanja, bilo je vidljivo da Hrvatskoj jako nedostaje Duvnjak, ali Slovenija nije uspjela napraviti značajnu razliku.

Međutim drugi dio bio je posve drugačija priča, još do 40. minute Hrvatska je bila za petama Sloveniji, a onda je od 17:15 krenuo domaći uragan, gosti su se potpuno pogubili i susret je završio s ovako visokim rezultatom.

Najefikasniji kod Slovenije bili su Marguč sa sedam i Gajić sa šest golova dok je kod Hrvatske Manuel Štrlek postigao četiri pogotka.

Pred Željkom Babićem još je dosta posla, vremena nema puno i Hrvatska si ne smije dopustiti niti sličan nastup na Europskom prvenstvu.

• Tko Gdje10.01.2016. u 00:53
    Ode i rukomet.
    Tko Gdje
  • markoli09.01.2016. u 21:53
    opet Sulić, zvalo ga se kada je otišao Goluža, ali on nije htio jer se htio posvetiti klubu s obzirom na godine.
    markoli
  • lumen0109.01.2016. u 20:34
    imamo mi još igrača koje treba zvati....sulić je jedan od najboljih igrača a nema ga godinama!? Sad nema Goluze...znači nije baš sve Glouza bio kriv,očito netko drugi bira igrače
    lumen01
  • pokvareno pseto09.01.2016. u 17:56
    sramota, sramota i sramota! sramite se što nosite hrvatski grb na prsima. izgubit se može, al da nas slovenci pregaze i da se s nama poigravaju kao s amatarima, e to je previše. molim sve u reprezentaciji da više nikad ne obuku sveti dres dok se ne ispričaju za ovakvo ponašanje u njemu. toliko... [više na forumu]
    pokvareno pseto
  • pleniglacial09.01.2016. u 17:54
    Gadno....težak poraz. Ali bolje sada nego na EP-u. Uostalom...čini mi se da imamo dosta načetih i polu-zdravih igrača tako da sigurno nismo išli 100% u ovoj tekmi (niti 70% vjerojatno), a zlovenci su kao domaćini uvijek nabrijani na nas. Ništa strašno....pripreme i služe za to da se uoče pogreške i... [više na forumu]