Vodeni sportovi

Barakude ujverljive protiv Australije: „Imamo pravu ekipu, nadam se i rezultat“

Davor Kovačević • nedjelja, 03.04.2016.

Hrvatski vaterpolisti u subotu su na bazenu zagrebačke Mladost u prijateljskoj utakmici s 13:9 pobijedili Australiju koja će se u Zagrebu zadržati do ponedjeljka.

Australija nam je u bliskoj prošlosti zadavala jako puno problema, sjećamo se vrlo dobro utakmice iz Barcelone u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva 2013. godine kada su imali zicer za polufinale na samom kraju utakmice, pa smo kroz produžetak ipak otišli na noge Mađarima.

Ti su Australci u subotu navečer u Zagrebu su na poluvremenu gubili s 0:8. Da, nije greška. Bez obzira što su Morski psi, kako im je nadimak, igrali bez svog najboljeg igrača Youngera, ugriz Barakuda na bazenu uz Savu bio je puno, puno jači.

Kredit ćemo dati i igračima Elvisa Fatovića koji ih je tek prije desetak dana prvi put zajednički okupio ove godine, a da će im trebati vremena da opet budu tvrd kamen za favorite, to je pokazala i nedavna utakmica (četvrtak) sa Srbijom koja ih je potopila s 19:6.

Mogla je i Hrvatska da je ostala u istoj brzini u drugom poluvremenu. Ovako je ispalo samo četiri razlike, no ima i važnijih strani prema izborniku Tucku kojemu je zapisnik dopustio korištenje 15 igrača (Petković je dobio slobodno, mladostaši Marcelić, Bukić i Paškvalin igrali su ranije prvenstvenu utakmicu).

”Rezultat je najmanje bitan, ali bilo je vidljivo da su bila dva različita poluvremena na ovoj utakmici. Prvo poluvrijeme moćno, rasplivano, dok je drugo poluvrijeme bilo izuzetno loše. Mislim da je glavni razlog toga što su određeni igrači nedovoljno fizički spremni u ovom trenutuku. U ovim danima koji nam slijede odigrat ćemo još što možemo s Australcima i napraviti analizu stanja jer zbog toga smo tu.”

Točnije, još četiri utakmice. Dvije u nedjelju i dvije u ponedjeljak, a sve će utakmice imati i dodatke u vidu uvježbavanja nekih tehničkih i taktičkih elemenata, bez natjecateljskog naboja. Bez obzira na to, lijepo je vidjeti da su već na startu olimpijskih priprema Barakude ozbiljno prionule poslu obrane olimpijskog zlata.

”Odličan početak priprema za Rio i samo da tako nastavimo. Daj Bože zdravlja i svega, mislim da smo na pravom putu, imamo pravu ekipu, pravu atmosferu i nadam se da ćemo imati pravi rezutat”, poručio je kapetan Josip Pavić koji je nakon što je Bijač u trećoj četvrtini primio pet golova opet morao među vratnice.

Ni njemu nije išlo puno bolje u nastavku, ali je zato lijepo vidjeti povratnika Buljubašića koji je iskoristio priliku i postigao dva gola, zajedno još s četvoricom; tri svoja suigrača iz Primorja Vukičevićem, Muslimom, Šetkom te jugašem Obradovićem.