Olympiakos i do treće pobjede protiv AEK-a i plasmana u finale grčkog prvenstva

Petar Jenjić • utorak, 10.05.2016.

Košarkaši Olympiakosa prvi su finalisti grčkog prvenstva. U trećoj utakmici stigli su i do treće pobjede, ovoga puta u gostima, rezultatom 75:89 te tako izbacili AEK iz daljnjeg natjecanja. U finalu će čekati boljeg iz dvoboja između Panathinaikosa i Arisa. Trenutni rezultat u seriji je 2:1 za Panathinaikos.

Nakon što je jučer Aris smanjio zaostatak protiv Panathinaikosa, to za rukom nije pošlo i košarkašima AEK-a. Iako su odigrali vrlo dobro prvo poluvrijeme, AEK nije izdržao nalet Olympiakosa u nastavku, koji je ovom pobjedom osigurao finale.

AEK je vodio veći dio prvog poluvremena, a dobrim dijelom i sa dvocifrenom razlikom. Početkom nastavka vodili su i 17 koševa razlike, a Olympiakos nije imao nikakav odgovor na igru svojih protivnika.

Međutim proradio je Daniel Hackett koji u četiri minute ubacuje 11 koševa i smanjuje zaostatak na tri razlike (54:51). Domaći sastav se potpuno izgubio u posljednjoj četvrtini, a Olympiakos je na iskustvo okrenuo rezultat i mirno priveo utakmicu do kraja.

Upravo je Daniel Hackett bio najučinkovitiji kod Olympiakosa sa 18 koševa, Matt Lojeski ubacio je 14, a Vassilis Spanoulis 13 koševa. Kod poraženog sastava najbolji je bio J'Covan Brown sa 18 koševa dok je Malik Hairston ubacio deset poena.