Aris stigao do nove pobjede i odveo polufinalnu seriju u petu utakmicu

Petar Jenjić • srijeda, 11.05.2016.

Košarkaši Arisa upisali su i drugu pobjedu na domaćem parketu protiv Panathinaikosa rezultatom 56:50 te su izjednačili seriju na 2:2.

Olympiakos je zasigurno zadovoljniji što ova serija ide u petu seriju jer će spremniji i odmorniji dočekati svoje protivnike. Večerašnja utakmica nije bila prekvalitetna, sa vrlo malim brojem koševa.

Panathinaikos je bolje odigrao prvih 20 minuta te na poluvrijeme otišao sa deset koševa prednosti. Međutim u trećoj su četvrtini zabili tek pet koševa, što se u konačnici pokazalo ključnim. Aris je preuzeo prednost i do kraja je susreta nije ispuštao.

Kod Arisa je najbolji bio Jerel McNeal sa 16 ubačaja i osam skokova. Dominic Waters je zabio 12 poena i skupio pet asistencija, dok je Okaro White uz deset koševa dodao i 14 skokova. Najbolji kod Panathinaikosa bio je Elliot Williams koji je ubacio 19 koševa.