EP 2016., skupina E, 2. kolo, 17.06.2016, 15:00 h, Stadium de Toulouse, Toulouse
Suci: Viktor Kassai, Gyorgy Ring, Vencel Toth (svi Mađarska)
Italija
Italija
Citadin Martins Eder 88'
1:0(0:0) Švedska
Švedska

Mihaela Bradovski • petak, 17.06.2016.

Švedska je napravila novi korak prema ispadanju već u skupini. Talijani su do druge pobjede došli zahvaljujući pogotku Edera u 88. minuti susreta čime je svojoj reprezentaciji donio sigurno mjesto u osmini finala...

Simone Zaza
60'
10
Thiago Motta
74'
14
Stefano Sturaro
85'

Jimmy Durmaz
79'
18
Oscar Lewicki
79'

Marcus Berg
85'
Erik Hamren

Prvo poluvrijeme okršaja između ova dva aktera bilo je, ofenzivno gledajući, možda i najslabije na dosadašnjem dijelu Eura. Švedskoj je do odlaska na predah pripao posjed lopte, no baš kao i u susretu s Republikom Irskom, prema protivničkom vrataru nije upućen niti jedan udarac.

Ništa više nisu pokazali niti Talijani u čijim se redovima očekivalo da će od prve startati Ciro Immobile. Po dva neuvjerljiva pokušaja i po sedam prekršaja na obje strane rezime je prvih 45 minuta.

Prvu smisleniju akciju složila je Italija na startu drugog dijela. Eder je prošao po desnoj strani, dodao za Pellea koji s 15-ak metara tuče iznad okvira gola. Uslijedila su dva kornera, nešto kasnije i nova (polu)prilika Candreve za nešto bolju ocjenu talijanskom sastavu u odnosu na protivnika.

Po isteku sat vremena igre ponovno događanja pred švedskim vratarom, no još jednom bez potrebe njegove reakcije. Parolo je ušao u kazneni prostor, poslao povratnu za Giaccherinija kojeg, i prije nego se snašao, blokira Kallstrom.

Najopasniju svoju priliku Šveđani su okončali zaleđem, ali i nevjerojatnim promašajem Zlatana Ibrahimovića. S pola metra kapetan švedske reprezentacije uspio je prebaciti prazna vrata. Bez obzira na još jedno slabo izdanje svoje vrste prema naprijed, Erik Hamren prvu je, i odmah dvostruku, promjenu povukao tek u 79. minuti.

A najbliži pogotku na današnjem susretu bio je Parolo dvije minute kasnije. Na drugu je stativu ubacio Giaccherini, a udarac glavom Lazijevog veznjaka zaustavlja okvir gola. Bolja igra u drugom poluvremenu na kraju je ipak urodila zgoditkom u mrežu Isakssona i to u 88. minuti. Strijelac pogotka vrijednog nova tri boda bio je Eder na asistenciju Zaze.

Do kraja, u nastojanju da proba brzinski izjednačiti, Švedska je ostavila prazan prostor iza svojih vrata što je Talijane gurnulo u priliku za kontru, no švedski čuvar mreže nema problema sa šutom Candreve.

U posljednjim sekundama gužva u kaznenom prostoru Italije, švedski sastav tražio je kazneni udarac, no više od eventualne pogreške djelitelja pravde u narednim bi se danima trebali koncentrirati na vlastite predstave.

• seremkvake17.06.2016. u 17:14
    Katastrofa od tekme, Svedska ostecena na kraju ono je bio cisti penal povlacenje za dres ali to su talijani uvijek se provlace..