Dvostruko slavlje Kineskinja, prva pojedinačna medalja za Cagnotto

HINA • ponedjeljak, 15.08.2016.

Kineskinja Shi Tingmao (24) osvojila je naslov olimpijske pobjednice u skokovima u vodu s daske visine tri metra u Rio de Janeiru, ona je u finalu bila uvjerljivo bolja od srebrne sunarodnjakinje He Zi, dok je broncu osvojila Talijanka Tania Cagnotto.

Shi je u finalu sakupila 406.05 bodova, He je završila kao druga sa 387.90, a Cagnotto treća sa 372.80.

Za Shi je ovo drugo zlato u Riju, bila je najbolja sa Wu Minxijom u sinkroniziranim skokovima s daske prije tjedan dana.

Pobjedom Shi nastavljena je dominacija kineskih skakačica u ovoj disciplini, ovo su osme OI zaredom na kojima je slavila predstavnica te zemlje.

Talijanka Cagnotto (31), višestruka europska prvakinja u skokovima u vodu na svojim je petim Igrama stigla do prve medalje u pojedinačnoj konkurenciji. Njoj je ovo druga medalja u Riju jer je s Francescom Dallape osvojila srebro u sinkroniziranim skokovima.

Hrvatska predstavnica Marcela Marić u ovoj je disciplini zauzela 25. mjesto u kvalifikacijama, te se nije plasirala u polufinale.