Zimski sportovi

Medveščak u Ledenoj razbio goste iz Slovačke

Branimir Korać • petak, 30.09.2016.

Nakon dugačke gostujuće serije, Medveščak se vratio u Ledenu gdje je ugostio momčad Slovana iz Bratislave i visoko ga svladao sa 6:0. Već nakon 40 minuta gostujuća mreža bila je puna i Medvjedi su mirno odradili susret do kraja.

Gosti iz Slovačke nisu se dobro proveli u Zagrebu. Medveščak je odigrao odličnu utakmicu, izrazito efikasnu i osvetio se Slovanu za poraz od prije dva tjedna u Bratislavi gdje je domaćin slavio nakon kaznenih udaraca.

Ovdje do kaznenih udaraca nije moglo doći, Medvjedi su odlično odrađivali posao i vrlo dobro koristili ukazane prilike.

U završnici prve trećine načeli su Barryja Brusta s dva pogotka u zadnje četiri minute. Prvo je Thomas Larkin doveo domaćina u vodstvo, a zatim je s igračem više zabio i Alexandre Giroux.

U drugoj trećini raspad gostiju, pogreške su lakoćom kažnjavane, a prva takva iskorištena je već nakon 70 sekundi kada Gilbert Brule dolazi do paka u protivničkoj zoni i zabija za 3:0.

Do pogodaka dolazili su i Hedberg, Glumac te ponovno Giroux i u završnici druge trećine Medveščak je imao već ogromnih 6:0.

U zadnjoj dionici pogodaka nije bilo, Danny Taylor upisao je shutout obranivši svih 31 udarac prema svojim vratima.

U sljedećem susretu Medveščak će 2. listopada od 17 sati ugostiti snažni SKA iz St. Peterburga.