Branimir Korać • nedjelja, 02.10.2016.

Subotnji program u Ligue 1 okončan je s pet dvoboja, a Hrvati su iz njih izašli kao pobjednici. Subašićev Monaco ponovno je na vrhu nakon ogromne pobjede u Metzu dok je Ivan Santini donio pobjedu Caenu...

Metz - Monaco 0:7

Monaco je odigrao sjajnu utakmicu na gostovanju u Metzu gdje je slavio s ogromnih 7:0 i vratio se na vrh prvenstvene ljestvice. Iako je susret okončan katastrofalno po domaćina, imao je i Danijel Subašić posla, ali odradio ga je primjerno.

Već do poluvremena domaćin je bio u ogromnom zaostatku, Lemar, Germain i Silva bili su strijelci za Monaco koji je vodio s visokih 3:0.

Svaka nada domaćinu je nestala u 60. minuti kada je Doukoure zaradio izravni crveni karton, a Metz do kraja susreta prima još četiri pogotka. Dva je zabio Carrillo, a po jedan Fabinho i Boschilia za konačnih 7:0 gostiju iz Monte Carla.

Caen - Toulouse 1:0

Serija od tri uzastopne pobjede Toulousea prekinuta je u Caenu gdje je istoimeni domaćin slavio 1:0. Jedini pogodak postigao je Ivan Santini iz kaznenog udarca panenkom u 64. minuti.

Santini je na travnjaku bio do 69. minute kada ga je zamijenio Pape Sane, a za to vrijeme zaradio je i žuti karton i to u 20. minuti.

Tijekom susreta gosti su imali nekoliko izglednih prilika, pogodili i vratnicu, međutim tri boda ostala su u domaćem dvorištu čime je Caen stigao do važnih bodova nakon serije lošijih rezultata.

Ostali susreti

Nantes je na svom travnjaku ugostio Bastiju te upisao minimalnu pobjedu 1:0. Pogodak vrijedan tri boda i za bijeg iz zone ispadanja, postigao je Stepinski već u 18. minuti susreta.

Montpellier je uz dva postignuta autogola odigrao 3:3 u gostima u Dijonu. Hat-trick za goste postigao je Ninga, no Jourdren i Vanden Borre pogađali su svoju mrežu da bi u 90. minuti Riviere postavio konačnih 3:3.

Lille je prekinuo seriju poraza i pobjedom protiv Nancyja 1:0 prepustio mu posljednje mjesto. Pogodak za tri boda zabio je iz kaznenog udarca Eder.