Jaramaz odveo Mega Leks do povijesnog slavlja, Marinelli promašio tricu za pobjedu

Branimir Korać • utorak, 25.10.2016.

Cibona nije uspjela doći do prve pobjede u Fibinoj Ligi prvaka, poražena je od Mega Leksa 81:79 u dramatičnoj završnici u kojoj je propustila priliku. U posljednjem napadu Paolo Marinelli promašio je tricu koja bi Cibosima donijela pobjedu...

Vrlo zanimljiva utakmica u Hali Pinki otišla je na stranu Mega Leksa. Cibosi su imali sjajan ulazak u utakmicu, ali u drugoj dionici počeli su padati, Mega je uhvatila priključak i u završnici slavila.

Iako gosti nisu briljirali, unatoč tome imali su priliku riješiti susret u svoju korist, ali otvorena trica Marinellija u posljednjim sekundama nije ušla i Mega Leks je upisao prvu europsku pobjedu u klupskoj povijesti.

U prvih deset minuta gosti su izgledali odlično, pametna igra i potpuno ukočeni glavni aduti Mega Leksa te vrlo brzi ulazak u dvoznamenkastu prednost.

Problemi su se počeli javljati s prvim rotacijama, Mega Leks je uhvatio priključak i od minusa 15 poena na startu druge dionice, stigao je na samo minus četiri na poluvremenu.

U drugo poluvrijeme Cibona je ušla serijom 8:0 i još jednom se odvojila, ali još jednom je Mega Leks uzvratio i u zadnju dionicu ušao je čak s vodstvom 62:60.

U zadnjih deset minuta Mega je većim dijelom bila u prednosti, serijom 7:0 stigla je u završnici i do sedam koševa viška da bi Cibona uzvratila na isti način preko Šakića i 48 sekundi prije kraja poravnala na 79:79.

Čovjek odluke bio je Ognjen Jaramaz koji je uspio zabiti iz reketa 26 sekundi prije kraja za 81:79, Cibona je imala posljednji napad koji je okončan šutom Marinellija za tricu, ali on je bio prejak i lopta se odbija od obruča.

Jaramaz je igrač kojeg će slaviti u Mega Leksu, ubacio je 12 poena u zadnjoj četvrtini i, uostalom, ubacio taj šut za pobjedu. Cibona ima za čim žaliti, imala je priliku, ali nije ju znala iskoristiti. Žižić je predvodio Cibonu s 22 poena dok je Šakić dodao 21.

Pogled na MVP-a: Ricky je sazrio

Ricky Rubio je MVP minulog Svjetskog prvenstva u Kini, a na putu do naslova i individualnog priznanja prikazao je nešto drukčiju igru od...