Dario Dodić • četvrtak, 12.01.2017.

Nogometaši Seville nisu uspjeli izvesti čudo u uzvratu osmine finala španjolskog Kupa kralja protiv Real Madrida. U odličnoj utakmici imali su 3:1 15 minuta prije kraja, da bi susret završio bez pobjednika, 3:3...

Nakon što je s 3:0 slavio na Santiago Bernabeuu u prvoj utakmici osmine finala Kupa kralja protiv Seville, bilo je logično da će Zinedine Zidane u uzvrat na Sanchez Pizjuanu ući s ponešto promijenjenim sastavom. Odmarao je Cristiana Ronalda i Luku Modrića koji uopće nisu niti konkurirali za sastav, na gol je postavio Casillu, na klupi su završili Benzema, Carvajal, ali i Mateo Kovačić, koji se tek oporavio od ozljede.

Sevilla je puno bolje otvorila susret i nakon prvih 45 minuta gosti su mogli zahvaljivati Casilli i indisponiranom Ben Yedderu što su gubili s tek 1:0. Domaći trener Jorge Sampaoli nije mogao skrivati frustracije nakon loših reakcija svojih napadača, da mu je ostalo ponešto kose na glavi nakon prvog poluvremena više je ne bi bilo.

Posebno je dekoncentriran u napadu bio Ben Yedder, imao je nekoliko izglednih prilika, ali nije bio raspoložen. Kad je i uputio dobar udarac vratar Casilla bio je na pravom mjestu.

Ipak, svoju bolju igru Sevilla je okrunila pogotkom nakon manje od deset minuta, opasnu je loptu s desne strane u šesnaesterac Reala poslao Sarabia, u pokušaju čišćenja nesretni Danilo glavom je šalje u vlastitu mrežu. Treba biti iskren i priznati da je pokraj njega bio Iborra i da bi vrlo vjerojatno zabio gol da ispred njega nije reagirao Realov branič.

U posljednjoj minuti prvog dijela Sampaoli je bio primoran izvršiti prvu izmjenu, u duelu s Casemirom ozlijedio se Correa pa je priliku u prvom susretu nakon dolaska na posudbu dobio Stevan Jovetić.

U nastavku susreta gledali smo sjajnu utakmicu s čak pet golova. Pitanje prolaska dalje riješio je fantastični Marco Asensio na samom početku drugog dijela, nakon kornera Seville povukao je sa svoje polovice kontru, braniči Seville nisu ga uspjeli zaustaviti te je u konačnici kroz noge vratara Sorije zabio za 1:1.

Značilo je to da Sevilla mora pobijediti s četiri pogotka razlike kako bi se plasirala u četvrtfinale. Iako niti u jednom trenutku domaći igrači nisu odustajali, bio je to prevelik zalogaj. Ipak, vrlo brzo Sevilla dolazi do vodstva. Onime što je prikazao u 45 minuta igre Stevan Jovetić pokazao je da su Andalužani dobro izabrali kad su ga doveli na posudbu iz Intera. Crnogorski je reprezentativac iz voleja nakon ubačaja Escudera loptu pospremio u Realovu mrežu za 2:1 domaćina.

Loše je izgledao Real u tim trenucima pa je Zidane odlučio zatvoriti utakmicu, izvadio je Mariana Diaza i u igru u 58. minuti ubacio Matea Kovačića. Niti to nije pomoglo, Sevilla je nastavila nizati napade, a pola sata prije kraja Jovetić je imao sjajnu šansu za drugi gol, no Casilla refleksno brani. Nekoliko minuta kasnije Ben Yedder glavom šalje loptu pokraj gola.

U 77. minuti Sevilla dolazi do 3:1 i barem tračka nade da je čudo moguće. S desne je strane nisku loptu u peterac uputio Ben Yedder, Casilla kratko odbija, pokušava uhvatiti loptu, ali klizećim startom s ruke mu je skida Iborra i zabija za 3:1.

Ipak, Sevilla nije imala snage i sreće za nešto više od toga. Nakon što je posve nepotrebno Kranevitter u svom šesnaestercu s leđa gurnuo Casemira jedanaesterac u pogodak "panenkom" pretvara Sergio Ramos, a konačnih 3:3 u sudačkoj nadoknadi prekrasnom solo-akcijom postavlja Benzema i tako spašava veliki niz neporaženosti Reala.