Dario Dodić • utorak, 17.01.2017.

Nogometaši Intera uz puno su se muke plasirali u četvrtfinale talijanskog Kupa. Imali su prednost od 2:0, a pitanje pobjednika u konačnici su rješavali tek u produžecima...

Inter je u osmini finala Kupa Italije do pobjede došao tek nakon produžetaka. Imali su domaćini protiv Bologne vodstvo 2:0 pri kraju prvog dijela, no Bologna se vratila do 2:2 pa su domaći pogotkom Candreve tek u prvom produžetku osigurali četvrtfinale.

Pioli je za utakmicu Kupa poprilično promijenio sastav, Icardi, Brozović i Candreva završili su na klupi dok Ivana Perišića uopće nije bilo u sastavu Intera. Činilo se kako je to bio pun pogodak Piolija jer Inter se od prve minute nametnuo kao bolji protivnik, rezervisti su dobro odradili posao, a prije kraja prvog poluvremena domaća je momčad imala i opipljivih 2:0.

Susret je obilježila majstorija Jeisona Murilla iz 34. minute kada je Inter poveo 1:0. S desne je strane Joao Mario izveo korner, a Murillo škaricama s 12 metara šalje loptu pod gredu. Pet minuta kasnije već je bilo 2:0 za Inter, ponovno je asistent bio Joao Mario, na 2:0 povisio je Rodrigo Palacio.

No, gosti se nisu predavali i već u 43. minuti uspjeli su smanjiti na 2:1. Brzu su kontru povukli igrači Bologne, po lijevoj se strani sjurio Di Francesco, zavrnuo povratnu loptu do Džemailija koji poprilično slabo puca iz okreta, ali na putu lopte do gola uklizava Kondogbia, drastično joj mijenja smjer i šalje je iza leđa svog vratara Carriza.

Pioli je shvatio da je vrag odnio šalu pa je u drugom dijelu ubacio Candrevu i Icardija, a minutu kasnije Bologna je izjednačila. Ubačaj u šesnaesterac Intera stigao je s lijeve strane, najviši u skoku bio je Donsah i lijepo i silovito zabio za 2:2.

Imao je Inter nekoliko solidnih prilika, ali nakon 90 minuta bilo je 2:2. U produžetku je u igru ušao i Marcelo Brozović (94. minuta) umjesto Edera, a četiri minute kasnije Candreva je riješio pitanje prolaska u četvrtfinale Kupa. S desne je strane oštru prizemnu loptu u peterac poslao Icardi, obrana odbija, ali samo do Candreve čiji udarac na putu do gola dira gostujući branič Oikonomou i tako vara Da Costu za konačnih 3:2 Intera.