Zimski sportovi

Kristoffersen vodi u Schladmingu, Vidović za pet stotinki promašio drugu vožnju

HINA • utorak, 24.01.2017.

Norvežanin Henrik Kristoffersen bio je najbrži u prvoj vožnji noćnog slaloma za Svjetski kup, koji se održava u austrijskom Schladmingu, a jedini hrvatski predstavnik na ovoj utrci 23-godišnji Matej Vidović za njim je zaostao 3.34 sekunde te za samo pet stotinki ostao bez nastupa u drugoj vožnji osvojivši 32. mjesto.

Kristoffersen je za drugu vožnju, odličnim skijanjem u donjem dijelu staze Planai, osigurao prednost od 52 stotinke sekunde pred domaćim miljenikom Marcelom Hirscherom, s kojim vodi borbu za Mali kristalni globus u slalomu, baš kao i prošle sezone kad ga je uspio nadmašiti. Treće vrijeme prve vožnje imao je Rus Aleksander Horošilov čiji je zaostatak za Norvežaninom već veći od jedne sekunde (1.06).

Dobro pripremljena staza otvarala je mogućnost dobrog rezultata i za skijaše s višim startnim brojevima, što, nažalost, jedini hrvatski predstavnik Matej Vidović nije uspio iskoristiti za plasman u drugu vožnju. Naš je skijaš bio dobar u gornjem dijelu staze, ali prespor u središnjem i donjem dijelu, u kojem je izgradio najveći dio zaostatka. Kad je ušao u cilj Vidović je imao 27. vrijeme, ali su ga prestigla petorica skijaša koji su startali nakon njega. Vidović je na kraju ostao na 32. mjestu, a plasman u drugu vožnju izgubio je za samo pet stotinki.