Odlična treća četvrtina Zagreba za rutinsku pobjedu protiv Hermes Analitice

Petar Jenjić • nedjelja, 09.04.2017.

U susretu 24. kola A-1 košarkaške lige Zagreb je u Trnskom bio bolji od Hermes Analitice rezultatom 100:69 čime se vratio na osmo mjesto prvenstvene ljestvice...

Dvoboj dvaju zagrebačkih klubova pripao je momčadi iz Trnskog koja se nakon tri uzastopna poraza vratila na pobjednički kolosijek, kao i na osmu poziciju koja vodi u doigravanje. S druge strane, Hermes je i dalje u vrlo nezgodnoj poziciji jer se nalazi na mjestu koje donosi ispadanje u drugu ligu.

Zagreb je vodio od samog početka utakmice koju je prelomio odlično odigranom trećom četvrtinom kada je otišao na 20 poena prednosti. Na koncu je slavio s visokih 100:69.

Mravi su startali jako dobro i nakon poena Vlaića su poveli s 9:3. Gosti se u dva navrata vraćaju na dva razlike, ali Zagreb ima spreman odgovor pa nakon prve četvrtine ima šest poena prednosti (19:13). U drugoj je četvrtini Hermes u dva navrata došao do poravnanja, imao i napade za vodstvo, ali nije uspio prijeći u vodstvo.

Odličnim otvaranjem drugog poluvremena Zagreb je prelomio utakmicu u svoju korist. Startao je serijom 9:0, a u 26. minuti je Majcunić povezao četiri poena za 23 poena prednosti (63:40). Do kraja susreta domaćin je održavao prednost i došao do sigurne pobjede.

Do pobjede ih je predvodio Ivan Batur s 21 poenom (8/10 za dva, 1/2 za tricu, slobodna bacanja 2/2), šest skokova i sedam asistencija, dok je Pavle Marčinković dodao 16 koševa (5/7 za dva, 1/7 za tricu, slobodna bacanja 3/5).

Najbolji je kod Hermesa bio Julijan Rajić s 20 koševa (8/15 za dva, slobodna bacanja 4/12) i devet skokova.