Težak poraz hrvatskih kadeta od Litve

Petar Jenjić • subota, 12.08.2017.

Hrvatska reprezentacija do 16 godina upisala je i drugi poraz na Europskom prvenstvu koje se igra u Podgorici. Bolji su od hrvatskih kadeta bili vršnjaci iz Litve i to s vrlo uvjerljivih 63:42...

Utakmica Litve i Hrvatske bio je dvoboj dviju ekipa koje su poražene u prvom kolu. Nakon tijesnog poraza od Izraela Hrvatska je odigrala vrlo lošu utakmicu protiv Litavaca koji su bez problema slavili rezultatom 63:42.

Današnjom utakmicom stigla je i potvrda da će i sam ostanak u Diviziji A biti veliki uspjeh za ovu generaciju. U posljednjem susretu skupine Hrvatska će odmjeriti snage sa Srbijom, ali će morati odigrati puno bolje.

Hrvatska je dobro krenula i povela sa 7:0, Litavci su prvih 13 šuteva bacili u vjetar, ali su se vrlo brzo probudili iz stanja bezvoljnosti i vratili u utakmicu. Već su do kraja prve četvrtine okrenuli rezultat i prešli u vodstvo (12:10).

Tijekom druge četvrtine hrvatski kadeti su potpuno podbacili. U prvih pet minuta Litva je napravila veliku seriju 20:5 kojom je došla na najvećih 17 koševa viška (32:15). Već je na poluvremenu hrvatski protivnik imao 19 napadačkih skokova, onoliko koliko je Hrvatska imala i obrambenih i napadačkih.

U drugom poluvremenu se nije previše toga promijenio, Litva je održavala prednost do kraja utakmice i upisala prvu pobjedu na turniru. Hrvatska je postigla ukupno 17 poena u preostalih 20 minuta.

Nijedan košarkaš u redovima Hrvatske nije stigao do dvoznamenkastog broja koševa, Matej Rudan, Sandro Rašić i Roko Gizdavčić ubacili su po devet poena.

Modestas Kancleris predvodio je Litavce sa 16 poena (4/9 za dva, 2/9 za tricu, slobodna bacanja 2/7) i devet skokova.