Dario Dodić • nedjelja, 13.08.2017.

Nogometaši Lazija u sjajnoj su utakmici na Olimpicu u Rimu u dramatičnoj završnici s 3:2 svladali momčad Juventusa i osvojili četvrti Superkup u povijesti kluba...

Ako se po jutru dan poznaje očekuje nas sjajna sezona talijanskog nogometa. Uvertiru pred početak Serie A odigrali su osvajač Kupa Lazio i prvak Juventus. U dramatičnoj završnici, u kojoj su prosuli dva pogotka prednosti, nogometaši Lazija golom duboko u sudačkoj nadoknadi osvojili su četvrti Superkup u povijesti kluba.

Bila je to utakmica koju je Juve, za koji je poprilično indisponiranih 70-ak minuta odigrao Mario Mandžukić, bolje otvorio, ali sjajnu je utakmicu odigrao vratar Lazija Thomas Strakosha - zaustavio je sve pokušaje aktualnih prvaka Italije, a onda je nakon 20-ak minuta igre rimska momčad na svom Olimpicu uspostavila ravnotežu, a zatim i dominaciju.

Obrana Juventusa bez Leonarda Bonuccija nije izgledala dobro, Rimljani su koristili brojne rupe na desnoj strani obrane torinske momčadi, gdje su bili veteran Barzagli na boku i Benatia na poziciji stopera. Ispala je smiješnom obrana Juventusa nakon pola sata igre, loptu je u prostor dobio Ciro Immobile, gurnuo loptu kraj Buffona, koji ga ruši za najstrožu kaznu i žuti karton. Sam je penal izveo Immobile, pogodio je Buffon stranu, ali suviše je precizan bio udarac Lazijevog napadača, Rimljani su poveli 1:0.

Par minuta kasnije mogao je Lazio i do drugog pogotka. Milinković-Savić je sjajno petom proigrao Bastu, koji izlazi pred Buffona, ali Juventusov kapetan brani njegov pokušaj. Lopta se odbila do Lucasa Leive, čiji silovit udarac s 20-ak metara zaustavlja sjajni Buffon.

Nije samo Mandžukić bio indisponiran u redovima Juventusa, kompletan sastav Maxa Allegrija nije igrao na zavidnoj razini, nevidljivi su bili i Dybala i Higuain, ništa u napadu Juve nije pokazao.

Još je bolje drugi dio otvorio Lazio, što je brzo urodilo novim pogotkom. S desne je strane ubacio Parolo, Immobile skače između dvojice Juventusovih braniča i lijepo glavom po drugi put večeras matira Buffona.

U 72. minuti umjesto Mandžukića je u igru ušao novopridošli Bernardeschi, ali ni on nije unio živosti u igru talijanskog prvaka. Nekoliko minuta kasnije odlično je tukao Luis Alberto, slično kao Leiva u prvom dijelu, ali ponovno je na pravom mjestu bio Buffon.

U posljednjih pet minuta uslijedio je šou Paula Dybale. Argentinac je prvo u 85. minuti prekrasnim pogotkom iz slobodnog udarca s 25 metara opravdao desetku koju od ove sezone nosi na leđima, a u prvoj minuti sudačke nadoknade iz jedanaesterca koji je izborio Alex Sandro donosi izjednačenje Juventusu.

Činilo se kako će utakmica u produžetke, no s tim se nije složio mlađi brat Romelua Lukakua, Jordan - po lijevoj je strani u trećoj minuti sudačke nadoknade proletio kraj De Sciglija, koji je u nastavku ušao umjesto Benatije, pokušao ga je svim silama zaustaviti Juventusov branič, ali nije uspio, Lukaku ulazi u šesnaesterac i preciznom povratnom loptom pronalazi Murgiju, koji Laziju donosi prvi trofej sezone.