Vodeni sportovi

Enrico Marotti kreće u lov na europsko zlato

Sportnet • četvrtak, 24.08.2017.

Enrico Marotti lovi zlato na Europskom prvenstvu u jedrenju na dasci u najzahtjevnijoj disciplini – slalom...

Nakon što je osvojio na nedavno održanoj regati Svjetskog kupa u jedrenju na dasci 15. mjesto u konkurenciji od 64 natjecatelja u disciplini slalom, Marotti je jučer imao prvi nastup na Europskom prvenstvu u jedrenju na dasci u Bolu na Braču.

IFCA (International Windsurfing Association) organizira Europsko i Svjetsko prvenstvo kao i Euro Grand Prix koji se ovih dana održava u Bolu na Braču. ''Osjećam se odlično sada kada sam u svojoj zemlji i imam podršku svojih navijača. Očekujem da će biti kvalitetni uvjeti za utrku koja je i danas na rasporedu poslijepodne te se nadam kako ću odraditi utrku na najbolji mogući način i osvojiti mjesto u samom vrhu'', izjavio je Enrico Marotti koji je prošle godine postao viceprvak svijeta upravo u Bolu na Braču a ove godine je nakon prvog dana natjecanja zauzeo drugo mjesto.

Podsjećamo, dvadesetšestogodišnji Enrico Marotti, ostvario je povijesni rezultat prošle godine u Bolu na Braču kada je kao prvi Hrvat ikada postao viceprvak svijeta u jedrenju na dasci u atraktivnoj i zahtjevnoj disciplini slalom. Enricu je ovo dosad najveće dostignuće otkako se bavi jedrenjem na dasci, a vrijedi istaknuti i osvojenu titulu europskog prvaka iz 2014. godine.

Europsko prvenstvo u jedrenju na dasci u Bolu na Brač se održava od 22. do 26. kolovoza.