Luka Cindrić vrlo dobar u Vardarovom remiju u Szegedu, Buntić najefikasniji kod domaćina

Branimir Korać • nedjelja, 08.10.2017.

Odigrana su tri susreta četvrtog kola skupine A Lige prvaka, a najzanimljiviji dvoboj bio je na rasporedu u Mađarskoj gdje su se susreli Szeged i Vardar...

Barcelona je sjajnim drugim poluvremenom stigla do treće pobjede i zasjela na vrh ljestvice skupine A. Ugostila je Nantes i svladala ga s 31:25 što sugerira da je imala lagan posao, međutim na poluvremenu je zaostajala 16:13 i tek fantastičnim drugim poluvremenom slomila je Francuze.

Sjajno je u prvom dijelu igrao Kiril Lazarov koji je četiri puta probušio obranu svog bivšeg kluba, Nantes je na startu drugog dijela imao 18:13, a onda je Barcelona proigrala i do kraja susreta apsolutno je dominirala.

S po šest golova Barcelonu su predvodili Dika Mem i Kamil Syprzak dok su po pet pogodaka dodali Timothey N'Guessan i Victor Tomas. Kod Nantesa Rudolf Faluvegi i Romain Lagarde postigli su po pet pogodaka, a Lazarov je na kraju ostao na ta četiri gola iz prvog dijela.

Vrlo uvjerljiv bio je Rhein-Neckar Löwen koji je u gostima pregazio Kristianstad s čak 35:22. Nije se očekivao baš tako lagan posao za goste, međutim iskoristili su svu svoju prednost u kvaliteti, znalački kažnjavali pogreške kod Šveđana i apsolutno zasluženo slavili.

Gosti su si čak dopustili luksuz odmarati Alexandera Peterssona i Gudjona Valura Sigurdssona, nije bilo potrebe za njihovim nastupom, a briljirao je dojučerašnji član Kristianstada Jerry Tollbring. Susret je završio sa sedam pogodaka, Andy Schmid dodao je šest, a Bogdan Radivojević pet pogodaka. U domaćem sastavu usamljen je bio Olafur Gudmundsson sa šest golova.

Očekivano najneizvjesnije bilo je u Szegedu gdje je MOL-Pick Szeged ugostio Vardar. Završeno je 26:26, a obje momčadi na kraju mogu žaliti za pobjedom.

Szeged je u završnicu susreta ušao s vodstvom 26:24 i činilo se da ima pobjedu u rukama, međutim Vuko Borozan i Jorge Maqueda vraćaju Vardar u igru. Imali su gosti čak i meč loptu, Timur Dibirov imao je kontru za pobjedu, ali promašio je cijela vrata i ostalo je 26:26.

U domaćem sastavu Denis Buntić bio je najefikasniji s pet golova, a kod gostiju Vuko Borozan zabio je osam. Odlično ga je pratio Luka Cindrić koji je dodao sedam golova dok je Ivan Čupić zabio tri.