Hrvati upisali pobjede: Delaš, Stipčević i Planinić bez velikog učinka

Branimir Korać • nedjelja, 17.12.2017.

Talijani su započeli s odigravanjem susreta 11. kola tamošnjeg prvenstva, a klubovi za koje nastupaju hrvatski igrači ubilježili su pobjede...

Sassari je nastavio seriju pobjeda slaveći na svom parketu protiv Pistoije 88:81. Momčad za koju nastupaju Darko Planinić i Rok Stipčević nije imala jednostavan posao, gosti su se dobro držali, ali kvaliteta je na kraju ipak presudila.

"Krenuli smo sporo, posebno u prve dvije četvrtine, ali na vrijeme smo pronašli pravu obranu i kvalitetan napad. Pistoia ima puno dobrih igrača koji su nam stvarali probleme", istaknuo je Shawn Jones nakon susreta.

U pobjedničkom sastavu briljirao je Scott Bamforth s 24 poena (5/7 trica), a Dyshawn Pierre dodao je 16 poena i deset skokova. Rok Stipčević za 15 minuta ostao je bez poena (0/1 za dva, 0/2 za tri), a Darko Planinić za 12 minuta ubacio je četiri poena (2/3 za dva). Kod poraženih Jaylen Bond ubacio je 17 poena uz osam skokova, a Fabio Mian dodao je 14 poena.

Zanimljiv dvoboj odigrali su Capo d'Orlando i Brindisi, a domaćin je tijesno slavio 67:66. U neizvjesnom dvoboju kod 67:65 za domaćina Donta Smith imao je dva bacanja, ali iskoristio samo jedno, nakon toga izgubio je i loptu te je s pravom tragičar susreta.

Denis Jakovlev predvodio je domaćina s 15 poena, a Jakub Wojciechowski dodao je 13 poena i osam skokova. Mario Delaš igrao je 26 minuta i ubacio šest poena (2/4 za dva, 0/1 za tri) te uhvatio tri skoka. Kod Brindisija Cady Lalanne ubacio je 15 poena i uhvatio šest skokova, a Scott Suggs dodao je 11 poena.

Reggio Emilia bila je bolja od Varesea sa 76:66, a susret je odlučen u drugom poluvremenu. Nakon velike borbe u prvom dijelu, u nastavku je Reggio Emilia zaigrala bolje i otišla do četvrte ovosezonske pobjede.

Manučar Markoišvili ubacio je 20 poena (6/10 trica), a James White dodao je 17 poena i pet skokova. Kod poraženih Cameron Wells ubacio je 14 poena dok je Antabia Waller dodao 11.