Vodeni sportovi

Nora golom u završnici donio Bresciji pobjedu protiv Juga

Mihaela Bradovski • srijeda, 20.12.2017.

Vaterpolisti Juga upisali su poraz u petom kolu Lige prvaka na gostovanju kod Brescije koja je bila bolja s 9:8. Očekivali su Jugaši tešku utakmicu, ali se i nadali pobjedi protiv protivnika koji ove sezone ne izgleda posebno uvjerljivo...

Brescia je momčad koja je primila najmanje pogodaka u skupini A Lige prvaka, ali ih je najmanje i postigla. Znali su Jugaši da ih čeka tvrda i teška utakmica, no vjerovali su da imaju dovoljno kvalitete za pobjedu na ovom gostovanju.

Na kraju ipak nisu uspjeli, Brescia je bila bolja s 9:8 i to zahvaljujući pogotku Alessandra Nore u svom posljednjem napadu 25 sekundi prije kraja.

Jug je dobro počeo i igralo se potpuno ravnopravno sve do sredine druge dionice kada Dubrovčani ulaze u napadačku krizu, a Brescia golovima Valerija Rizza (dva) i Nore radi seriju 3:0 i bježi na 6:3 koje je i odnijela na odmor.

Jugaši su se uspjeli oporaviti u drugom poluvremenu i uzvratiti istom mjerom, serijom 3:0 uz dva pogotka Renzuta i jedan Fatovića čime su poravnali na 7:7.

Christian Presciutti još je jednom donio prednost domaćinu, no ekspresno je odgovorio raspoloženi Renzuto golom za 8:8. Naredne dvije minute protekle su bez realizacije, a onda je Nora stavio točku na i i donio pobjedu Talijanima.

Renzuto je bio najefikasniji kod Juga s tri gola, dva je dodao Loren Fatović, a po jednom su strijelci bili Maro Joković, Xavi Garcia i Nikola Pavličević.

Kod Brescije tri pogotka postigao je Mlađan Janović, po dva su dodali Rizzo i Nora, a po jedan Presciutti i Nikola Vukčević.

Jug s ovim porazom pada na četvrto mjesto s dva boda manje od trećeplasirane Brescije, a u šestom kolu na svom bazenu dočekuje OSC iz Budimpešte koji ima bod manje.