Lega A: Venezia iznenadila Milano u gostima, Delaš postigao osam koševa u porazu od Cremone

Sportnet • ponedjeljak, 15.01.2018.

U većini nedjeljnih utakmica 15. kola talijanske Lege A bilo je napeto do zadnjih trenutaka. Posebno je zanimljivo bilo u Milanu, gdje je Venezia ostvarila važnu pobjedu...

PIŠE: Jan Šneler

Iako je Milano na svom terenu bio favorit, Venezia je pokazala odličnu igru i zasluženo slavila. Prve tri četvrtine bile su vrlo napete i vodstva su se svako malo izmjenjivala. U posljednju četvrtinu, bolje su ušli gosti.

Veoma brzo od vodstva 63:61, dolaze do ogromnog vodstva 72:61. Iako se domaći uspijevaju vratiti, bilo je jasno kako Venezia neće tek tako propustiti veliku prednost. U samu završnicu ušli su s dostatnom razlikom i na kraju slavili 84:80. Ponajbolji u redovima gostiju bio je Marquez Haynes s 20 koševa, dok je kod Milana Goudelock ubacio 28 poena.

Torino je također sjajnom posljednjom četvrtinom došao do pobjede kod Varesea. Domaći su vodili na poluvremenu sa 51:40, no gosti se nisu predavali i već su na ulazu u posljednjih deset minuta imali uhvatljivi zaostatak. Kasnije su ga još smanjili i u ključnim trenucima došli do vodstva kojeg nisu propustili.

Posebno inspiriran bio je Amerikanac Patterson koji je ubacio čak 30 koševa, uz pet asistencija i četiri skoka. Kod Varesea je Okoye upisao double-double učinak s 20 koševa i 10 skokova.

Cremona je u gostima kod Capa d'Orlanda jedina ostvarila opipljiviju razliku. Domaći su igrali dobro na početku susreta, međutim kasniji rasplet nije im bio najsretniji. Vodili su u drugoj četvrtini s čak 39:24 i 48:37 no gosti se nisu predavali te su početkom nastavka došli do minimalnog vodstva.

Kaznu za slabiju igru u drugom dijelu Capo d'Orlando dobio je u posljednjoj četvrtini kada polako ali sigurno Cremona stvara sve veću prednost i konačno slavi s 95:85. Za Cremonu je Johnson-Odom postigao 25 koševa, dok je Maynor za poraženu ekipu dodao 22 poena, uz devet asistencija i šest skokova. Hrvatski košarkaš, Mario Delaš za poraženi Capo, postigao je osam koševa.