Tenis

Baboš i Kozlova ušle u finale turnira u Taipeiju

Sportnet • subota, 03.02.2018.

Nakon prošlogodišnjeg slavlja ukrajinske tenisačice Svitoline, Kozlova ima šansu biti druga Ukrajinka koja je osvojila Taiwan Open. Ipak veće šanse u finalu ima Mađarica Timea Baboš, koja će od sljedećeg tjedna biti najmanje 37. igračica Svijeta...

Piše: Jan Šneler

Nakon što je u nekoliko mečeva izborila neočekivane pobjede, u polufinalnom meču Sabine Lisicki ipak nije uspjela pobijediti. Ponovno je to bio meč u kojemu je bilo dosta izgubljenih servisa, možda čak i previše za visoku razinu tenisa.

U prvom setu, tenisačice su sedam puta gubile svoj servis. Imala je Lisicki 3:1 vodstvo, no Kozlova uspijeva vratiti break i doći do izjednačenja. Kasnije Kozlova dolazi do breaka prva, no ovoga puta Lisicki instantno vraća servis. Ipak, na kraju, njemačka tenisačica još je jednom poklekla i Kozlova je slavila sa 7:5.

U drugom setu ponovno smo imali priliku vidjeti brojne oscilacije i ovoga puta "samo" pet izgubljenih servisa. Imala je Lisicki još jednom lijepo vodstvo, 4:2 i servis, no opet nije imala snage da do kraja izdrži te je Kozlova s četiri uzastopna gema došla do slavlja u drugom setu i prolaska u finale.

Mađarska tenisačica i četvrta nositeljica, Timea Baboš bez većih problema svladala je kinesku tenisačicu Yafan Wang i prošla u finale. U prvom setu, Baboš je u drugom gemu oduzela servis suparnici i vrlo rano stekla prednost koju do kraja nije ispuštala. Koncentriranom igrom u posljednjem gemu dolazi do slavlja od 6:3 u prvom setu.

Iako je Wang imala više break prilika u prvom, ali i čak šest break šansi u drugom setu, Baboš se uspješno obranila. Ponovno joj je jedan break bio dovoljan u drugom setu te je za malo manje od sat vremena slavila sa 6:4.

WTA Taipei, polufinale: Sabine Lisicki (Njemačka) - Kateryna Kozlova (Ukrajina) 5:7 4:6 Yafan Wang (Kina) - Timea Baboš (Mađarska) 3:6 4:6