Hrvatski Telekom Prva liga, 21. kolo, 10.02.2018, 17:00 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Igor Pajač, Jerko Crnčić, Vedran Đurak
Arijan Ademi 38', 68'
Daniel Olmo 57'
Dinamo

Branimir Korać • subota, 10.02.2018.

Dinamo je odlično otvorio nastavak sezone, na startu ga je čekao težak dvoboj u Gradskom vrtu protiv Osijeku, no Modri su slavili s 4:2. Vodili su i 4:0, no s dva brza primljena gola umalo su kompromitirali ogromnu prednost...

Vrlo dobra utakmica u Osijeku na otvaranju nastavka sezone hrvatskog nogometa. Dinamo je odlično odradio posao, upisao pobjedu 4:2, a ta pobjeda na kraju je mogla biti i uvjerljivija. Međutim nakon što su Modri poveli s 4:0, nakratko je došlo do opuštanja, Osječani su iskoristili dvije velike pogreške u obrani gostiju i smanjili na 4:2.

Činilo se da bi mogli možda i dodatno zakomplicirati dvoboj, ali Dinamo je ipak izdržao i na kraju uzeo tri velika boda.

Počelo je bolje za Osječane koji su kreirali prve prilike na susretu, a posebno zrelu imao je Grezda koji je pobjegao obrani, došao sam pred Livakovića koji mu ipak odlično brani.

Nije se dugo čekalo na odgovor na drugoj strani, a on je bio vrlo konkretan. U 15. minuti Stojanovič je odlično proigrao Soudanija koji još ljepše pogađa suprotni kut Maleničinog gola za vodstvo gostiju.

Iako je Osijek pokušavao doći do poravnanja, Dinamo je bio konkretniji i ponovno je zabio. Ovaj put u završnici prvog dijela kada bje Soudani krasno prošao, u sredini vidio natrčalog Ademija, a kapetan Modrih takvu priliku ne propušta i rutinski zabija za 2:0.

Oba bijega Soudanija došla su preko lijeve strane osječke obrane gdje nije bilo Borne Barišića te se njegov izostanak itekako osjetio.

Dinamo je dobro krenuo i u nastavak, Moro je odmah zapucao dobru priliku, a u 50. minuti sporna situacija u kaznenom prostoru gostiju. Mudražija je pao u dvoboju s Benkovićem, Osječani su žestoko prosvjedovali, no Pajač je procijenio kako je start Benkovića bio čist.

Novi pogodak stigao je u 57. minuti. Dani Olmo još jednom je pokazao koliki je potencijal, prošetao se kroz Osijekovu obranu i onda iskosa pogodio suprotni kut. Treba istaknuti i kako je obrana domaćina tu dosta loše reagirala.

Kada je u 68. minuti Ademi povisio na 4:0 nakon odbijene lopte od strane Malenice koji je lijepo obranio dobar pokušaj Gavranovića, činilo se da je tu kraj.

Međutim nada domaćina probudila se golovima u 74. i 77. minuti, a oba puta Dinamova obrana očajno je reagirala. Prvo se Grezda prošetao i rutinski iz igre izbacio Lecjaksa te pogodio s ruba kaznenog prostora, a zatim je Škorić dubinskom loptom pronašao zaboravljenog Bobana koji zabija za 4:2.

Tražio je Osijek i treći gol, imao je dvije odlične prilike za to, ali nije ih iskoristio. Oba puta s ruba kaznenog prostora iz slobodnog udarca pucao je Bočkaj, no prvi put nije bio precizan, a drugi put sjajno je obranio Malenica.

Ostalo je 4:2, Mario Cvitanović može biti zadovoljan, Dinamo je na teškom gostovanju došao do ipak uvjerljive pobjede.

• mrkrunimir 1010.02.2018. u 23:04