Branimir Korać • ponedjeljak, 19.02.2018.

U šestom kolu brazilskog prvenstva sastali su se Vitoria i Bahia, a derbi je okončan prije isteka 90. minute nakon što je peti igrač u domaćem sastavu zaradio crveni karton...

Dvoboji između Vitorije i Bahije nerijetko su povišenih tenzija, a ovaj put puno su pretjerali i domaći i gostujući igrači. Naime susret je okončan ranije zbog čak devet crvenih kartona i premalog broja raspoloživih igrača u domaćoj momčadi.

Kaos je započeo u 50. minuti kada je Vinicius realizirao kazneni udarac za 1:1 i neprimjereno slavio pogodak pred domaćim navjačima. Reagirali su igrači Vitorije, poglavito vratar Fernando i nastala je opća tučnjava na travnjaku.

Epilog svega bila su tri crvena kartona za domaće igrače i dva za gostujuće uz još dva za igrače s klupe. Susret je nekako nastavljen nakon dugačke pauze, a 13 minuta prije kraja nova dva crvena kartona za domaćina. Na taj način Vitoria je ostala sa šestoricom igrača na travnjaku, pravila kažu kako je minimalan broj potrebnih igrača sedam i sudac je prekinuo dvoboj.

U tom trenutku na semaforu je i dalje stajalo 1:1, a obje momčadi očekuju drastične kazne za ova događanja.