Füchse i Flensburg sigurni, Kiel ponovno poražen

Sportnet • nedjelja, 11.03.2018.

U 24. kolu njemačke Bundeslige velikih iznenađenja nije bilo te su ponajbolje momčadi lige Füchse Berlin i Flensburg u dosadašnjem dijelu sezone očekivano slavile i nastavile borbu za prvo mjesto...

PIŠE: Jan Šneler

Borba za naslov prvaka Njemačke ove sezone nastavlja se i dalje. Iako je, zbog nejednakog broja odigranih utakmica, teško reći pravo stanje, trenutno Rhein-Neckar, Flensburg i Füchse imaju po 38 bodova. Flensburg pak ima dvije utakmice više od Rhein-Neckara i jednu od Fuchsea.

Füchse Berlin je očekivano slavio protiv Gummersbacha. Početak susreta nije bio obećavajuć za domaćine. Gummersbach je konstantno vodio te u posljednjim minutama prvog dijela čak i došao do vodstva 11:14 s kojim se otišlo na odmor. Očito se upalio alarm u domaćoj momčadi jer su u drugom dijelu izgledali kao puno bolja momčad.

Već nakon uvodnih 5-6 minuta došli su do egala da bi u 45. minuti već imali vodstvo 22:19. Ozbiljniji pristup domaćih potpuno je demoralizirao goste koji pravog odgovora nisu imali. Na kraju je Füchse slavio s 31:24. Od bogate hrvatske kolonije u Berlinu, samo se Marko Kopljar upisao u strijelce. Postigao je jedna pogodak iz čak pet pokušaja. Domaće su predvodili fantastični Silvio Heinvetter s 18 obrana i Hans Lindberg s devet postignutih pogodaka.

Jasno je koliko Hrvatskoj nedostaje Domagoj Duvnjak a vidljivo je i da u Kielu nemaju odgovora na njegov izostanak. Iako nisu izgubili od slabije momčadi, u Kielu mogu biti zabrinuti lošim partijama kluba. Danas je bolji bio Magdeburg.

Praktički cijelu utakmicu domaća momčad je vodila i tako kontrolirala cijeli tijek meča. Ritam koji je Magdeburg nametnuo odlično im je odgovarao te Kiel praktički nije niti imao šanse doći do bodova. Magdeburg je slavio s 31:26. U dresu domaćih Željko Musa postigao je dva pogotka.

Kod Magdeburga najbolji je bio Matthias Musche sa sedam pogodaka, dok je Robert Weber dodao šest. U momčadi Flensburga pet golova postigli su Christian Dissinger i Raul Santos.

Iako to rezultat možda ne pokazuje, Hannover je imao puno lakši posao s Lübbeckeom. Vodili su domaći cijelu utakmicu, imali čak i prednost 25:20 deset minuta prije kraja, ali su ugrozili sigurnu pobjedu lošom igrom u posljednjim trenucima. Omogućili su gostima da dođu na svega jedan pogodak zaostatka tri i pol minute do kraja. Ipak, smirenošću i preciznošću Tima Kasteninga, Hannover je došao do pobjede 28:26.

Za Hannover je najbolji bio Mait Patrail s osam pogodaka. Ilija Brozović nije se upisivao u strijelce. U gostujućoj momčadi, Jens Bechtloff postigao je pet pogodaka, dok je odličnu utakmicu odigrala i hrvatska kolonija. Marko Bagarić postigao je četiri, dok je Luka Raković dodao tri gola.