Real slavio u Milanu i dodatno učvrstio četvrtu poziciju

Sportnet • utorak, 13.03.2018.

26. kolo Eurolige otvorili su Armani Milano i Real Madrid. U očekivano efikasnoj utakmici bolji su na kraju bili gosti čime su došli do 16. pobjede u sezoni te time učvrstili četvrtu poziciju na ljestvici, odnosno osigurali su da i nakon 26. kola ostanu u prednosti ispred Žalgirisa.

Autor: Stipe Dedić

Real Madrid je s 88:77 protiv Milana došao do jubilarne desete uzastopne pobjede protiv svog večerašnjeg domaćina, ujedno i zaustavio seriju Talijana od dvije pobjede u nizu.

Dvoboj druge najefikasnije momčadi lige i najlošije obrane lige očekivano je donio pregršt poena. Nakon samo tri minute igre bilo je 12:2 za goste stoga se već na samom otvaranju dalo naslutiti u kojem će smjeru ići utakmica između Milana i Reala.

Gosti su do kraja četvrtine zabili 25 poena, a istim ritmom nastavili su i u drugoj, te na poluvrijeme odnijeli vodstvo 49:36.

U nastavku utakmice intenzitet igre opao je za razinu ili dvije. Real se zadovoljio s dvadesetak poena prednosti, na koliko su pobjegli početkom drugog poluvremena, a Milano nije uspijevao goste staviti pod pritisak i praktički se do pred kraj utakmice igralo koš na koš.

Uspjeli su se domaćini u posljednjih nekoliko minuta približiti na devet poena zaostatka, no više od toga nisu mogli. U konačnici, 88:77 za Real u relativno jednosmjernoj utakmici. Gustavo Ayon s 15 postignutih poena predvodio je Kraljeve, a odličnu je utakmicu odigrao i Facundo Campazzo. Argentinski razigravač postigao je 14 poena, ostvario uz to još i 11 asistencija te šest uhvaćenih lopti. Curtis Jerrells iz momčadi Milana bio je najefikasniji igrač utakmice, zabio je 18 poena.