Hrvatski Telekom Prva liga, 23. kolo, 14.03.2018, 15:00 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 400
Suci: Igor Pajač (Zelina), Sanja Rođak-Karšić (Podravske Sesvete), Goran Loparac (Sladojevci)

Branimir Korać • srijeda, 14.03.2018.

U zaostalom susretu 23. kola HT Prve lige u Vinkovcima su se u važnom dvoboju za opstanak u ligi susreli Cibalia i Rudeš, a na kraju nije bilo pobjednika. S ovakvim raspletom nisu presretni ni jedni ni drugi jer je razmak ostao isti...

Nakon poraza u Koprivnici, Rudeš je promijenio trenera i klupu je napustio Dinko Jeličić, a prije nego ga zamijeni novi Španjolac, momčad je na vrlo važnom gostovanju u Vinkovcima vodio pomoćni trener Ivan Matić, inače bivši trener Splita.

Za Rudeš je bilo vrlo važno ne izgubiti u ovom susretu jer bi Cibalia u tom slučaju povećala prednost na pet bodova i stavila Zagrepčane u još veće probleme. Nadali su se gosti i da mogu do sva tri boda, ali na kraju će se ipak zadovoljiti i s bodom.

Vinkovčani su tako propustili priliku odvojiti se na ljestvici, pa i pobjeći s devetog mjesta jer bi na njega pobjedom pogurnuli Istru 1961. Mogu žaliti za punim plijenom, imali su vodstvo, nespretno su primili pogodak za poravnanje, a i u 90. minuti imali su sjajnu priliku za pobjedu.

Prvo poluvrijeme nije donijelo posebno puno uzbuđenja. Rudeš je tu imao dvije prilike koje nije iskoristio, domaćin je dosta griješio i treneri nisu mogli biti zadovoljni uoči nastavka.

Vrijedi iz tog razdoblja zabilježiti pokušaj Andersona u 18. minuti kada je lopta otišla pokraj gola, a deset minuta kasnije Krstulović-Opara je pogriješio, loptu mu je na 18 metara uzeo Lulić, ali Brkić u posljednji trenutak spašava.

U drugom dijelu došli su i pogoci i to u kratkom razmaku.

U 55. minuti Brkić je ispucao dugačku loptu na polovicu gostiju, Kordić je dobio skok i proslijedio loptu za Josipa Barišića koji lakoćom prolazi Borevkovića i odličnim udarcem zabija za 1:0.

Međutim pet minuta kasnije gosti poravnavaju. Rudeš je složio odličnu kontru u kojoj Kamenar proigrava Budimira, on dolazi u tešku poziciju, ali iz mrtvog kuta šalje loptu prema golu gdje Frane Ikića uklizava i šalje je u svoju mrežu.

U nastavku susreta pokušavali su i jedni i drugi doći do novog pogotka, a najbliže tome bila je Cibalia u 90. minuti kada je Frane Vitaić ubacio, Barišić dobro skrenuo loptu, ali sjajnom intervencijom Čondrić spašava mrežu.

Ostalo je 1:1 što znači da je Cibalia zadržala prednost od dva boda na ljestvici. Vinkovčani imaju i utakmicu manje te će moći i povećati razliku nad Rudešom.

• mrkrunimir 1014.03.2018. u 21:13