Split Tommy u Našicama osvojio svoj deseti trofej pobjednika Kupa

Branimir Korać • nedjelja, 25.03.2018.

Deseti put u svojoj povijesti Split Tommy stigao je do trofeja pobjednika Kupa. Na završnom turniru u Našicama u finalu je svladao Vrgorca u maloj drami u završnici gdje su Vrgorčani skoro došli do čudesnog povratka u susret...

Dalmatinsko finale u Našicama pripalo je Split Tommyju koji je s 3:2 bio bolji od Vrgorca. Split Tommy do finala je došao subotnjom pobjedom protiv Našica dok je Vrgorac imao teži posao, ali svejedno nadigrao i svladao Futsal Dinamo.

Splićani su u finalni susret ušli s ulogom favorita i vrlo brzo pokazali su zašto je to tako. Za prvi pogodak trebalo im je samo pet minuta, Suton je zabio za 1:0 nakon čega se i nastavila dominacija.

U prvom poluvremenu Vrgorac je bio u potpuno podređenoj poziciji, vrlo teško uopće je dolazio do gola Luketina dok je Split na drugoj strani nizao i promašivao brojne prilike.

Novih pogodaka u prvom dijelu više nije bilo, a sljedeći je stigao u 26. minuti kada Đuraš iz teške pozicije zabija za 2:0.

Vrgorčani više nisu imali što čekati i krenuli su po smanjenje zaostatka, ali nisu iskoristili nekoliko prilika. Zato su precizni ponovno bili Splićani i to tri minute prije kraja preko Fideršeka.

Činilo se da je tu priči kraj i da će Split Tommy rutinski doći do trofeja, ali nije bilo tako jednostavno. Odmah je Vrgorac smanjio preko Martinca s deset metara da bi minutu i pol prije kraja nakon novog prekršaja i deseterca Martinac smanjio na 3:2.

Tako su Vrgorčani neočekivano došli do prilike za povratak u susret, ali u zadnjih minutu i pol nisu uspjeli stvoriti konkretnu prijetnju iako su konstantno imali posjed lopte u svojim nogama.

U konačnici zasluženo osvojen trofej Splićana koji su bili bolji najvećim dijelom susreta.