Lena Stojković osvojila brončano odličje na Svjetskom juniorskom prvenstvu

Sportnet • utorak, 10.04.2018.

Članica splitskog Marjana Lena Stojković osvojila je brončano odličje na Svjetskom prvenstvu u taekwondou u kategoriji do 44 kilograma.

Lena je do medalje stigla već prvog dana svjetskog juniorskog prvenstva koje se održava u Tunisu u Hammametu, a do postolja je upisala četiri uvjerljive pobjede uz čak tri prekida zbog bodovne nadmoći. U prvom kolu svladala je Argentinku Cali Milagros 13:4 da bi potom krenuo niz prekida. Reprezentativku Butana deklasirala je 31:2, Amerikanku Katie Smith 23:3 te Tunižanku Siwar Dhaoui 22:1. U polufinalu je bolja od Lene bila reprezentativka Tajlanda Chutikan Jongkolrattanawattana rezultatom 7:13 čime je Lena ostala na brončanom odličju. Samo dva dana ranije Lena je imala i kvalifikacijski turnir za olimpijske igre mladih u Buenos Airesu na kojem je također osvojila brončano odličje plasiravši se na OI.

Ukupno je svjetska bronca Lene 49. medalja za splitski Marjan u 18 godina postojanja kluba koji iz godine u godinu dokazuje da Ana i Lucija Zaninović nisu bile slučaj već pravilo kvalitetnog rada.

Prvog dana natjecanja na tatami je izašla i Paula Antunović u kategoriji do 42 kilograma. U prvom kolu Paula je slavila protiv Filipinke Therese Gerianne Pineda 34:14, a u drugom ju je zaustavila Ruskinja Larisa Medvedeva 31:11. Inače, ovo je rekordno svjetsko prvenstvo sa čak 1000 natjecatelja iz 118 država.