Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain 7:1 Monaco
Monaco

Branimir Korać • nedjelja, 15.04.2018.

PSG je na impresivan način došao do titule prvaka Francuske. Vratio ju je u svoje vlasništvo impresivnom pobjedom protiv prvog pratitelja Monaca kojem je napunio mrežu i ponizio ga u meču gdje je i matematički potvrdio naslov prvaka...

Teška večer za Danijela Subašića, jedna od najtežih u karijeri u svakom slučaju. Njegov Monaco stradao je u Parizu s čak 7:1, Subašić nije imao svoj dan i praktički sve što je išlo u okvir gola je i ušlo.

Da stvar bude još poraznija za Monaco, PSG ovom pobjedom je i matematički osigurao naslov prvaka te ga proslavio pred svojim navijačima nanijevši katastrofalan poraz prvom pratitelju na ljestvici.

Parižanima je ovo sedma titula u povijesti, Monaco ima jednu više, a upravo Subašićeva momčad prošle sezone osvojila je naslov prvaka da bi ga PSG ekspresno vratio u svoje vlasništvo u ovoj sezoni.

PSG pitanje pobjednika riješio je već u prvih pola sata kada je pobjegao na 4:0 i bilo je samo pitanje s kolikim rezultatom će slaviti.

Embed from Getty Images

Golijadu je otvorio Giovani Lo Celso u 15. minuti, dvije minute kasnije zabio je i Edinson Cavani da bi u 20. minuti bilo već 3:0 kada je obrani gostiju pobjegao Angel Di Maria.

Sjajni Lo Celso zaključio je izvrsnu akciju pogotkom u 27. minuti za 4:0 i već tada je bilo jasno kako će Monaco upisati težak poraz.

Do odlaska na odmor Rony Lopes smanjio je na 4:1, no to je bilo sve što je Monaco uspio napraviti u ovom meču, u nastavku susreta Parižani su samo nastavili puniti Subašićevu mrežu.

U 58. minuti Di Maria je još jednom pobjegao čuvarima i povisio na 5:1, u zadnjih 15 minuta među strijelce upisao se i Falcao samo na krivoj strani da bi točku na i stavio Julian Draxler u 86. minuti.

Pitanje prvaka Francuske je riješeno odavno, sada i službeno, a Monaco sada ima samo četiri boda prednosti nad trećeplasiranim Lyonom.