Mihaela Bradovski • nedjelja, 22.04.2018.

Madridski Atletico još jednom je ostao bez pobjede i propustio je priliku iskoristiti kiks Reala i tako se odvojiti na ljestvici. Od Primere se oprašta Las Palmas koji je teškim domaćim porazom od Alavesa i matematički ispao iz lige...

Poznata su prva dva putnika u Segundu. Malaga i Las Palmas opraštaju se od najvišeg ranga četiri kola prije kraja prvenstva, a vrlo brzo mogao bi im se priključiti i Deportivo.

Nakon Malage, bez prvoligaškog statusa ostao je i Halilovićev Las Palmas koji je pošteno izviždan na svom stadionu gdje je izgubio s 4:0 od Alavesa. Las Palmas je za održavanje varljive nade trebao pobjedu, međutim gosti su u drugom poluvremenu pregazili potonule domaćine i servirali im težak poraz.

Halilović je igrao prvih 45 minuta, zamijenjen je na poluvremenu kod rezultata 0:0, a nakon toga uslijedio je potop i visoka pobjeda gostiju. Redom su zabijali Munir El Haddadi dva puta pa Alvaro Medran i Ruben Sobrino.

Četvrti put ove sezone Las Palmas je ostao na svom terenu bez postignutog pogotka, nikada mu se ranije to nije dogodilo i momčad koja je prošlih sezona igrala lepršavo i otvoreno, ove sezone je podbacila i ispada iz lige.

Diego Simeone odlučio je izmiješati momčad i odmoriti neke igrače prije prvog susreta polufinala Europske lige protiv Arsenala i rezultatski mu nije donijelo ništa dobroga. Na svom stadionu odigrao je mršavih 0:0 protiv Real Betisa čime gosti mogu biti zadovoljni jer su osvojili važan bod u borbi za Europu.

U drugom poluvremenu Simeone je uveo Antoinea Griezmanna, Šimu Vrsaljka i Kokea, no u tih zadnjih pola sata koliko su igrali, nisu uspjeli odvesti Atletico do pobjede. Madriđani su tako barem uzeli taj jedan bod s kojima odlaze Realu na četiri boda razlike.

Veliki posao odradila je i obrana Real Betisa koja je šesti put zaredom ostala čiste mreže što je novi klupski rekord. Veliku priliku za nastavak niza imat će u sljedećem kolu kada dočekuje posljednjeplasiranu Malagu.