PPD Zagreb pregazio Nexe u Našicama, ozljede ključnih igrača uoči gostovanja u Berlinu

Mihaela Bradovski • utorak, 24.04.2018.

U derbiju petog kola Lige za prvaka rukometaša PPD Zagreb visoko je slavio u Našicama protiv Nexea i tako nastavio pohod prema novoj tituli prvaka...

Nakon rapsodije i visoke pobjede protiv Füchsea, Našičani su prepuni samopouzdanja ugostili PPD Zagreb. Međutim nisu taj pozitivan zamah iskoristili, bili su više na razini onih igara protiv Dubrave i Varaždina nego protiv Berlinčana te je Zagreb visoko i glatko slavio.

Domaćin je izdržao vrlo kratko, na polovici prvog dijela Zagreb je počeo preuzimati kontrolu nad susretom i nakon toga više nije bilo nikakve dvojbe, prednost gostiju polako je rasla i Nexe se morao pomiriti s porazom.

Zlatko Saračević upozoravao je prije susreta kako njegovu momčad očekuje težak dvoboj i ako Zagrebaši ne budu na pravoj razini, neće moći do bodova. Igrači su dobro primili upozorenje, odigrali su vrlo kvalitetnu utakmicu i zasluženo slavili.

Na sredini prvog poluvremena Nexe je još bio u prednosti i vodio je 8:7, no bilo mu je to posljednje vodstvo na susretu. Zagreb je napravio seriju 4:0, preuzeo kontrolu nad susretom i Nexe nije uspio bliže doći od dva gola zaostatka u prvom dijelu. Problem za domaćina predstavljale su i ozljede Zrnića i Barišić-Jamana koji tako postaju upitni i za gostovanje u Berlinu.

U drugom poluvremenu Zagreb je izgledao još uvjerljivije, što je susret više odmicao, domaćin je sve više padao i završilo je s visokih 30:23 za aktualne prvake Hrvatske.

Najbolji u redovima Zagreba bili su Zlatko Horvat sa šest i Damir Bičanić s pet golova dok je Urh Kastelic skupio deset obrana.

Kod Nexea Ante Gadža postigao je sedam golova, a Marin Šipić dodao je četiri.