PPD Zagreb bez većih problema slavio u Poreču

Sportnet • nedjelja, 29.04.2018.

U šestom kolu Lige za prvaka Premijer lige, Prvo Plinarsko Društvo Zagreb prilično rutinski svladalo je domaći Poreč...

PIŠE: Jan Šneler

Kao što se očekivalo, PPD Zagreb još uvijek je neporažen u Ligi za prvaka. Nakon pobjede protiv Nexea u prošlom kolu, ovo kolo Zagrebaši su slavili protiv Poreča. Poreč, koji je trenutno na petom mjestu, upisao je već četvrti poraz.

Kao što je to čest slučaj s PPD Zagrebom ove sezone, gosti su krenuli dosta dizelaški. Dobro su se držali domaći no onda serijom pogodaka Josipa Valčića i Valentina Ravnića gosti dolaze do vodstva 5:9. Poreč se ne predaje samo tako i Filip Perić malo kasnije postiže pogodak za 11:11.

Ipak, u posljednjim minutama prvog dijela gosti pritišću i pogotkom Zlatka Horvata odlaze vodstvom 11:15 na odmor. U nastavku susreta, ponovno se Poreč približio hrvatskom prvaku no svaki puta kada bi se bilo kakvo približavanje ili vodstvo dogodilo, gosti bi dodali gas više.

U drugom dijelu posebno inspiriran bio je Josip Božić Pavletić koji je postigao tri pogotka u razmaku od svega nekoliko minuta. Iako se na trenutke činilo kako je Poreč blizu iznenađenja, treba reći kako je PPD Zagreb ipak prilično lagano i rutinski priveo utakmicu kraju te na kraju slavio rezultatom 23:30.

Najbolji je kod gostujućeg sastava bio Horvat s pet pogodaka, dok su po četiri postigli Josip Valčić i Domagoj Pavlović. Urh Kastelic upisao je osam obrana. Kod Poreča po četiri pogotka postigli su Perić, Matija Rađaković i Filip Gavranović. Vratar Poreča Moreno Car upisao je šest obrana.