Real svladao Baskoniju i potvrdio prvo mjesto uoči doigravanja

Petar Jenjić • četvrtak, 03.05.2018.

Košarkaši madridskog Reala uspjeli su doći do nove prvenstvene pobjede. Na domaćem parketu u sklopu 29. kola ACB lige svladali su Baskoniju rezultatom 101:89, čime s potvrdili prvo mjesto uoči doigravanja...

S odličnim igrama u španjolskoj ACB ligi nastavlja madridski Real koji je danas stigao do šeste uzastopne pobjede, čime je došla do sjajnog omjera 27-3 i potvrdila prvo mjesto uoči početka doigravanja za prvaka. Madriđani su rezultatom 101:89 bili bolji od Baskonije.

Ove sezone Reala je u domaćem prvenstvu dva puta porazila Barcelona, dok je jednom bolja bila MoraBanc Andorra. Nastavak ovakvih igara ostavlja Kraljevski klub u ulozi prvog favorita za prvaka Španjolske.

Real je kontrolirao rezultat kroz veći dio susreta, a do prve dvoznamenkaste prednosti stigao je u 15. minuti tricom Sergija Llulla (40:30). Imao je domaćin tijekom drugog poluvremena i 15 koševa viška, iako se Baskonia nije predavala. Pet i pol minuta Matt Janning spustio je goste na minus šest (81:75), no više od toga nije išlo. Madriđani su uspjeli sačuvati prednost i upisati pobjedu.

Trey Thompkins sa 17 poena predvodio je Real do pobjede, Rudy Fernandez dodao je 16 koševa i šest asistencija, a po 14 poena ubacili su Felipe Reyes (pet skokova) i Sergio Llull.

Baskoniji nije pomogao niti vrlo raspoloženu Luca Vildoza koji je susret zaključio s 22 poena. Matt Janning dodao je 13 koševa kod poražene momčadi.