Branimir Korać • subota, 12.05.2018.

U prvom susretu doigravanja za ulazak u Premiership Derby County je na svom stadionu s 1:0 bio bolji od Fulhama i tako napravio korak prema prolazu...

Derby County i Fulham otvorili su doigravanje za ulazak u Premiership i iako je Fulham bio bolji i nije zaslužio poraz, Derby County odnosi prednost na uzvrat. Vrlo zatvoren domaćin, posebno nakon postignutog gola, izdržao je pritisak Fulhama i došao do željenog rezultata.

Za Jokanovićevu momčad to je samo novo razočaranje nakon što je u posljednjem kolu izgubila od Birminghama i umjesto izravnog plasmana u najviši rang, mora igrati za prolaz.

Trenutak odluke dogodio se u 34. minuti kada je Craig Forsyth odlično ubacio, a Cameron Jerome glavom lijepo zabio za konačnih 1:0.

Embed from Getty Images

Posebno u drugom dijelu Fulhamov pritisak je rastao, Derby je bio prisiljen na očajničku obranu, a centimetri su dijelili goste od pogotka u 54. minuti kada je dobro pucao Kevin McDonald, ali greda je spasila Derby.

Gosti nisu iskoristili prilike koje su stvarali i ostalo je 1:0, mala, ali lijepa prednost za Derby koju nosi na uzvrat sljedeći tjedan u Londonu.