Dinamo osvojio Memorijalni turnir Mijo Etlinger, Hrvatska U-15 treća

hns-cff.hr • utorak, 12.06.2018.

Ovogodišnji Memorijalni turnir Mijo Etlinger završen je trijumfom zagrebačkog Dinama, a Hrvatska U-15 osvojila je treće mjesto u Skupini B.

Hrvatska nogometna reprezentacija za uzrast do 15 godina nastupila je pod vodstvom izbornika Mladena Ivančića na 5. međunarodnom memorijalnom turniru Mijo Etlinger u Zagrebu.

U prvom je kolu svladala talijanski SPAL 1:0, da bi u drugom morala čestitati mađarskom Honvedu, koji je pobijedio rezultatom 2:1.

Treće, posljednje kolo natjecanja u Skupini B donijelo je Hrvatskoj U-15 sraz s budućim pobjednikom turnira, zagrebačkim Dinamom, koji je slavio 2:0.

U polufinale su se tako plasirali Dinamo i Honved, a Hrvatska U-15 osvojila je treće mjesto na tablici, ispred SPAL-a. Dinamo je u finalu pobijedio Lokomotivu 3:0.

Za najboljeg igrača turnira proglašen je Viktor Kanižaj, najbolji je strijelac bio Ivan Šaranić, a najbolji vratar Mislav Zadro. Sva trojica nosila su dres pobjednika, Dinama.