Slaven Belupo poražen u prijateljskom susretu protiv Ukrajinaca

Branimir Korać • srijeda, 11.07.2018.

Nogometaši Slaven Belupa u Rogatecu su odradili prijateljsku utakmicu protiv Vorskle i upisali poraz. Ukrajinci su dva puta zabijali nakon kornera...

Dvoboj protiv Vorskle pokazao je Tomislavu Ivkoviću na čemu treba raditi u nastavku priprema, a kao loša točka u ovom dvoboju pokazala se obrana nakon kornera.

U samoj igri Koprivničanci nisu bili loši ili podređeni, međutim Vorskla je dva puta poentirala i to oba puta nakon udarca iz kuta.

U prvom dijelu Slaven Belupo propustio je nekoliko prilika, a pogodak je primio u posljednjim trenucima poluvremena. Nakon ubačaja iz kuta najbolje se snašao Jurij Kolomojec i doveo Vorsklu do prednosti.

U nastavku susreta Slaven Belupo došao je do poravnanja. U 68. minuti Karamarko je ubacio, Mladen prenio loptu glavom, a Jean-Philippe Mendy poravnao je na 1:1.

Nisu se dugo Koprivničanci zadržali u egalu, desetak minuta kasnije Vorskla je vratila prednost na svoju stranu pogotkom Jevhena Martinenka.

Sljedeću provjeru Slaven ima već u srijedu protiv Vereje.

Slaven Belupo: Filipović – Međimorec, Musa, Šarlija – Doležal, Vidović, Aparicio, Bongongui, Puclin, Goda – Jelić. Još su igrali: Zirdum, Hlevnjak, Martinaga, Karamarko, Bogojević, Resler, Jajalo, Delić, Mladen, Mendy.