Vodeni sportovi

Gajšek i Lončar ostali bez polufinala na 100 metara leđno

Dario Dodić • nedjelja, 05.08.2018.

U utrci na 100 metara leđnim stilom ostali smo bez hrvatskih plivača već u kvalifikacijama. Ni Anton Lončar ni Ivan Gajšek nisu se plasirali u polufinale Europskog prvenstva u Glasgowu...

Hrvatski plivači Anton Lončar i Ivan Gajšek nisu se uspjel plasirati u polufinale Europskog prvenstva u Glasgowu u disciplini 100 metara leđno. Lončar je završio na ukupno 28. mjestu, dok je Gajšek bio ukupno 39.

Gajšek je plivao u drugoj utrci, koja je na kraju bila poprilično spora. Norvežanin Markus Lie završio je na prvom mjestu s 55.52 sekunde, dok je Gajšek završio na trećem mjestu s vremenom 56.41. Niti jedan plivač iz ove skupine nije osigurao plasman u polufinale natjecanja.

Lončar je plivao u bržoj, trećoj grupi, završio je na četvrtom mjestu s vremenom 55.39 sekundi. Prvi je bio Britanac Williams s vremenom 54.83, ujedno jedini koji je osigurao polufinale.

Rusi su dominirali kvalifikacijama, Jevgenij Rilov zauzeo je ukupno prvo mjesto s vremenom 52.91, drugi je bio Kliment Kolesnikov s vremenom 53.01, dok je i treće mjesto u ukupnom poretku pripalo Rusu, Grigoriju Taraseviču (53.34).

Njega je ruska dominacija skupo koštala, samo dva plivača iz iste zemlje mogu u polufinale pa je unatoč trećem najboljem vremenu Tarasevič otpao.