Muška štafeta 4x400 istrčala 12. vrijeme kvalifikacija

Petar Jenjić • petak, 10.08.2018.

Na Europskom atletskom prvenstvu u Berlinu natjecala se i hrvatska muška štafeta na 4x400 metara te u kvalifikacijama osvojila 12. mjesto...

Hrvatska muška štafeta na 4x400 u sastavu Mateo Ružić, Hrvoje Čukman, Sven Cepuš i Mateo Kovačić nije se uspjela plasirati u finale Europskog prvenstva koje se održava u Berlinu.

Natjecala se u drugoj kvalifikacijskoj skupini i osvojila šest mjesto s najboljim rezultatom sezone od 3:07.80. Najbolje vrijeme skupine ostvarila je Belgija (3:02.55).

U ukupnom poretku Hrvatska je zauzela 12. mjesto, u konkurenciji 16 zemalja koje su imale štafetu. Najbolje vrijeme ostvarila je Velika Britanija i Sjeverna Irska (3:01.62), druga je s najboljim rezultatom sezone bila Francuska (3:01.67), dok je nacionalni rekord istrčala Češka (3:02.52) što je bilo dovoljno za treću poziciju.