Hrvatski Telekom Prva liga, 7. kolo, 14.09.2018, 18:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 472
Suci: Goran Gabrilo (Split), Hrvoje Radić (Split), Mario Pepur (Split)

Mihaela Bradovski • petak, 14.09.2018.

U prvom susretu sedmog kola HT Prve lige Istra je u gostima svladala Inter i tako došla do prve ovosezonske pobjede. Domaćini su napravili velike pogreške u fazi obrane i raspoloženi Ramon Mierez s dva pogotka vodio je Istru do prva tri boda...

Istra 1961 napokon je upisala prvu ovosezonsku pobjedu i pomaknula se na ljestvici za jedno mjesto preskočivši Hajduk čime je došla do osmog mjesta. Doduše Splićani u subotu igraju derbi začelja, ugostit će posljednjeplasirani Rudeš i ako se ne dogodi neko čudo, vratit će Puljane na devetu poziciju.

Bez obzira na ishod ovog kola u Puli će biti zadovoljni, nakon šest sušnih kola napokon su upisali pobjedu i to prvu prvenstvenu još od 16. ožujka kada su s 2:1 u Puli svladali Slaven Belupo, a posljednji put u gostima slavili su još 4. studenog prošle godine kada su u Vinkovcima pregazili Cibaliju s 4:1.

Samir Toplak ima puno razloga za nezadovoljstvo i ljutnju prema svojim igračima. Naime Inter je u fazi obrane bio vrlo loš, dvije kobne pogreške stajale su ga pogodaka, a prema naprijed dosta toga je promašio.

Od početka susreta domaćin je bio puno opasniji. Prijetili su Andrić i Postonjski, a tek u 19. minuti Istra je prvi put zaprijetila preko Miereza.

Tu Puljani nisu stali i već u sljedećoj minuti su stigli do vodstva. Rubić je ispucao loptu sa svoje polovice na lijevu stranu, Prenga je bio vrlo mekan u duelu i Mierez mu je lakoćom uzeo loptu, ušao u 16 metara i zabio za 1:0.

U završnici prvog dijela dvije velike prilike za Inter. U 35. minuti Vukčević je promašio ono što je vrlo teško promašiti. Odbijena lopta došla mu je na sedam-osam metara po sredini gola, bio je apsolutno sam, vratar Landeta bio je praktički na gol liniji, a Vukčević svom snagom puca u gredu. Tri minute kasnije Nikola Rak također je u velikoj prilici, pobjegao je obrani i došao pred Landetu, prebacio ga, ali lopta odlazi pokraj gola.

I u drugom dijelu domaćin prijeti. U 54. minuti Rak je odlično prošao lijevom stranom, paralelno ubacio, Rufati malo skreće loptu i ona paralelno s gol linijom odlazi u korner. Nakon kornera Postonjski puca iz voleja, Andrić skreće loptu, ali ona odlazi vrlo malo iznad grede.

Inter je imao inicijativu i tražio poravnanje, a do njega je došao u 78. minuti. Rak je ubacio za Mamuta kojeg ruši Oneto i dosuđen je kazneni udarac koji Andrić pretvara u pogodak.

Kada se činilo da će susret završiti remijem, Zulim nepotrebno komplicira pred svojih 20 metara, Mierez mu uzima loptu i na sličan način kao kod prvog pogotka zabija za pobjedu Puljana.

Kobne pogreške tako su skupo stajale Inter u ovom susretu, no Puljani se neće buniti, prvi bodovi su u džepu.

• mrkrunimir 1015.09.2018. u 03:34