Magdeburg ostaje stopostotan, četiri pogotka Marića u slavlju Melsungena

Petar Jenjić • četvrtak, 20.09.2018.

Odigrane su tri utakmice šestog kola njemačke Bundeslige, a u akciji su bili i hrvatski rukometaši. Najučinkovitiji među njima bio je Marino Marić čiji je Melsungen slavio protiv Gummersbacha...

Do treće pobjede u posljednje četiri utakmice stigao je Füchse Berlin. Nakon tijesnog slavlja protiv Hannovera, Lisice su u gostima nešto lakše svladale Erlangen, završilo je 27:22. Domaćin tako ostaje na samo jednoj pobjedi.

Gosti su već do poluvremena imali osam pogodaka viška (16:8), a u nastavku susreta i dvoznamenkastu prednost (20:10). Do samog kraja utakmice domaćin je uspio tek ublažiti poraz.

Füchse je do pobjede predvodio Mattias Zachrisson sa sedam pogodaka, dok je Frederik Simak dodao šest, od čega pet s linije sedam metara. Jakov Gojun dodao je jedan gol za pobjedničku momčad.

S pobjedama nastavlja Magdeburg koji i nakon ovog kola ostaje neporažen. Danas je u vrlo efikasnoj utakmici na domaćem terenu svladao Minden rezultatom 40:31. Gostima je ovo četvrti poraz u sezoni.

Osim na samom početku utakmice kada su gosti imali vodstvo 3:1, Magdeburg se nikako nije nalazio u zaostatku. Nakon prvih 30 minuta imao je pet golova prednosti (19:14), a kako je utakmica odmicala ostalo je samo pitanje kojom će razlikom slaviti.

Domaću momčad do slavlja je s deset pogodaka predvodio Matthias Musche. Željko Musa u pobjedu Magdeburga ugradio je dva gola.

Treću uzastopnu pobjedu upisao je Melsungen, domaći teren bio je dobitan još jednom ove sezone. Danas je poražen i Gummersbach rezultatom 33:27 kojem je ovo peta izgubljena utakmica u sezoni.

Apsolutno dominantno domaćin je odigrao prvo poluvrijeme u kojem je imao i dvoznamenkasto vodstvo. Prvih 30 minuta zaključio je vodstvom 17:8, a u nastavku utakmice Gummersbach je uspio tek ublažiti poraz.

Najbolji u redovima pobjedničke momčadi bio je Julius Kühn s devet pogodaka, Marino Marić dodao je četiri gola, dok se Domagoj Pavlović nije upisao u strijelce. Dva pogotka za gostujuću momčad postigao je Ivan Martinović, jedan gol dodao je Drago Vuković.